Заміна електропроводки при ремонті

Замена электропроводки

Роблячи ремонт у квартирі, власники іноді стикаються з необхідністю заміни проводки. Найчастіше це пов’язано з недостатньою потужністю, низькою передавальної здатністю потоку або несправністю старої системи.

Заміна електропроводки

Перед тим, як приступити безпосередньо до робіт по заміні кабелю, рекомендується ретельно вивчити теоретичні основи процесу, а також ознайомитися з технікою безпеки. Це необхідно для того, щоб зробити все правильно, згідно з діючими нормами.

Вимоги до електропроводки

Так, існують певні вимоги до електропроводки в житлових приміщеннях, які регламентуються ПУЕ – правил улаштування електроустановок. В даному документі описується пристрій електричного обладнання, вузлів, елементів. Також в ньому прописані основні вимоги до них.

Норми, зазначені в ПУЕ, є обов’язковими для виконання. Однак розводка електромережі в квартирі не вимагає дотримуватися їх неухильно. Проте, їх дотримання дозволить швидко розібратися з можливими проблемами в майбутньому.

Залежно від приміщення розрізняють два види проводки:

 1. відкрита електропроводка
  Простягається по поверхні стін і закріплюється на них ізоляторами, роликами, тросами. В основному застосовується в дерев’яних і металевих спорудах.
 2. прихована електропроводка
  Монтується в стінах, трубах, підлогах або всередині інших конструктивних елементах будівлі. Даний тип проводки використовується повсюдно в міських квартирах.
  Виділяють кілька важливих моментів, які стосуються основних елементів електропроводки.

Розетки і вимикачі:

 1. Розетки рекомендується встановлювати на струми більше 10A з захисними контактами, що регламентується ПУЕ. Це дозволить одночасно підключати кілька одиниць обладнання (телевізор, комп’ютер, обігрівач, світильники і т. Д.). В основному на вітчизняному ринку представлені розетки, розраховані на 16 А, що дозволяє широко використовувати їх в квартирах.
 2. Наявність в квартирі маленьких дітей передбачає використання розеток із захисними шторками.
 3. Висота розташування елементів визначається ПУЕ. Розетки встановлюються на рівні 30-40 см над підлогою. Вимикачі монтуються на віддалі не менше 1 м від землі з боку дверної ручки.

Провід:

 1. Забарвлення кабелів при однофазному системі:
 • фаза L – коричневий, чорний або білий колір;
 • нуль, робоче заземлення N – синій;
 • земля, захисне заземлення, захисне занулення РЕ – кабель розфарбовується чергуються смугами жовтого і зеленого кольору поздовжнім або поперечним способом.

Трьох фазна система має деякі відмінності в забарвленні проводів – фаза А жовтого кольору, В – зеленого, С – червоного. Нуль N і захисне заземлення РЕ фарбуються аналогічно однофазної системі.

 1. Переріз кабеля
  Даний параметр залежить від типу проводки, кількості, розеток та їх види.
  Наприклад, для прихованої системи зазвичай використовують кабелі марок ВВГ,
  ВВГнг і ПВ. Останній вид найбільш часто застосовується при прокладанні заземлення.

Одна розетка на 16 А вимагає використання трьох проводового одножильного мідного дроту, перетин якого 1,5 мм.

 1. Прокладка проводки здійснюється по вертикалі або горизонталі. Категорично заборонено монтувати її з діагональним розташуванням кабелів.

Матеріали, які будуть потрібні при заміні проводки

Для здійснення безперервної роботи перекладання електричних проводів необхідно мати під рукою такі матеріали:

 1. Кабель.
 2. Монтажні коробки, використовувані для захисту проводів і зручності їх сполуки.
 3. Підрозетники – спеціальні пластикові циліндри, які застосовуються для подальшого монтажу в них розеток і вимикачів.
 4. Гофра захищає дроти від пошкоджень механічного походження. Також вона дозволяє без особливих зусиль замінювати застарілі і несправні кабелю.
 5. Клеми допомагають якісно з’єднувати ділянки проводів.
 6. Ковпачки – це спеціальні пристрої, які використовуються для ізоляції скрутки кабелів. Фактично вони є більш дешевими аналогами клем.
 7. Алебастр (гіпс) – будівельний матеріал мінерального походження, що фіксує дроти, монтажні коробки і підрозетники.

Євроремонт квартир Київ