З чого почати будівництво будинку

Строительство дома

З чого почати будівництво будинку (дачі)

З чого почати будівництво будинку питання складне і вимагає ретельного обмірковування з планування кожної окремої деталі і дрібниці. Перед початком будівництва ви повинні мати чіткий план, що саме ви хочете побудувати, де будуть розроблені всі етапи будівництва. В цьому випадку, роботи зі зведення вашого будинку підуть набагато швидше і успішніше. Крім того, це допоможе уникнути багатьох помилок, які можуть виникнути на будь-якому етапі будівництва.

Так з чого слід починати будівництво будинку?

Для того, щоб побудувати будинок ви повинні мати ділянку під будівництво. Також певний бюджет, від якого, в принципі буде залежати, який будинок ви побудуєте.

Володіючи земельною ділянкою, слід правильно організувати весь процес будівництва. Це буде складатися з декількох етапів:

Складання технічного завдання

 1. У даному завданні ви повинні все чітко сформулювати, яким хочете бачити свій майбутній будинок. Це потрібно для того щоб без проблем пояснити фахівцям їх завдання. Основне в завданні буде зіставлення ваших побажань з фінансовими можливостями.

Слід визначитися з дизайном будинку. Треба ретельно продумати кількість поверхів, кімнат, підсобних приміщень, балконів та інших елементів будинку. Слід скласти список з площами всіх бажаних кімнат.

Також визначиться з вибором матеріалів (з цегли, піноблоків, газобетонних блоків, арболита, колоди або бруса або інший матеріал).

Визначитися, коли ви збираєтеся почати будівництво (найкращим часом вважається весна).

Визначитися з будівельною бригадою, яка буде займатися безпосередньо будівництвом.

Складання проекту будинку

 1. Тут можливо використовувати один з трьох варіантів.
 • Придбати вже готовий проект будинку.
 • Скористатися послугами архітектурного відділу і скласти індивідуальний проект будинку.
 • Придумати проект самому (якщо у вас достатньо знань і досвіду в цьому питанні).

Результатом проекту будинку буде служити:

 • архітектурний проект
 • дизайнерський проект приміщень
 • конструкторський проект
 • теплофізичний проект
 • проект каналізації, опалення, електропостачання, водопостачання, вентиляції.

Отримати офіційний дозвіл на будівництво приватного будинку

 1. Щоб ваш майбутній будинок не вважався самобудом, слід звернутися до відповідних органів і узаконити будівництво будинку. Для цього буде необхідно зібрати всі потрібні документи.

Підготувати ділянку до будівництва

 1. На цьому етапі будівництва слід на земельній ділянці звести тимчасові побутові приміщення. Вони необхідні для зберігання інструменту, відпочинку робітників та інших господарських потреб.

Необхідно встановити біотуалет або відразу визначити місце і спорудити вуличний туалет.

Також слід продумати всі моменти підготовки будівельного майданчика до початку основних робіт. Організувати під’їзні шляхи. Визначити місце для звалища сміття, зберігання будматеріалів.

Встановлення огорожі

 1. Цей етап відноситься до капітального будівництва. Дивлячись з якого матеріалу ви будете встановлювати паркан. Популярним є паркан з профнастилу. Забір повністю захистить вашу приватну власність.

Будівництво будинку

 1. На цьому етапі можна приступати до будівництва.

З чого починати будівництво будинку – етапи будівництва

1-ий етап – фундамент

Вид фундаменту буде залежати від певних факторів:

 • типу грунту на ділянці, товщини його промерзання
 • від дизайну будинку (його розміри і конфігурація)
 • наявність підземного гаража або підвалу.

2-ий етап – цоколь будинку

Цоколь будинку, це продовження фундаменту, який розташовується в навколишньому середовищі, більш агресивною, ніж фундамент або стіни будинку. Вплив зовнішніх факторів на цоколь сильніше, ніж на фундамент. Саме тому застосовуються більш міцні і надійні матеріали. Використовується також додаткове утеплення.

3-ий етап – стіни будинку

Важливою умовою є зведення зовнішніх і внутрішніх стін одночасно. Це необхідно для того, щоб рівномірно розподілити навантаження на фундамент. Цей етап будівництво слід почати і завершити протягом одного сезону.

4-ий етап – покрівельні роботи

Відповідно до проекту проводиться монтаж покрівлі будинку з заздалегідь визначених матеріалів. Це може бути: шифер, черепиця (бітумна, натуральна) профнастил та інші матеріали.

5-ий етап – монтаж зовнішніх дверей і вікон

Проводиться також відповідно до проекту. Ідеальним варіантом є двері з металу і пластикові вікна.

6-ий етап – утеплення будинку

Вибір утеплення залежить від зовнішніх факторів. Ідеально зробити як внутрішнє, так і зовнішнє утеплення. При цьому утеплюють підлогу, покрівлю або горище.

7-ий етап – інженерні комунікації

Коли будинок буде надійно захищена від впливу факторів навколишнього середовища, виконують такі види робіт:

 • встановлюють перегородки між кімнатами
 • проведення електрики
 • виробляють стяжку підлоги (в даний час вельми популярна система теплих підлог)
 • виробляють роботи по монтажу газу, водопроводу, каналізації, опалювальної системи. Вибір систем, які будуть встановлюватися, безпосередньо залежить від можливості підключення будинку до централізованої системи.

8-ий етап – оздоблювальні роботи

Ці види робіт залежать від побажань і можливостей власника будинку. Виконуються в будь-який час року.

9-ий етап – вимощення біля будинку

Цей етап будівництва проводиться тільки тоді, коли будинок дасть усадку. Це приблизно через рік після основного будівництва будинку. Під отмосткой проводять ливневку або роблять дренажну систему.

10-ий етап – облаштування території навколо будинку

Власник будинку планує ландшафтний дизайн території (доріжки, квітники, клумби, місце для відпочинку, альтанку, лавочки та інші елементи). Для цих цілей можна запросити ландшафтного дизайнера. Такі роботи виконуються, як правило, навесні.

З чого почати будівництво будинку, роблячи все чітко поетапно, спочатку точно розрахувавши бюджет будівництва, у вас буде прекрасний будинок в заплановані терміни.

Євроремонт квартирРемонт квартир Київ