Якісний капітальний ремонт квартири. Етапи проведення робіт

Этапы капитального ремонта квартиры

Щоб провести капітальний ремонт, мало одного бажання, потрібні ще певні навички. Тому краще довірити цю важливу роботу фахівцям.

Що собою являє капітальний ремонт

Перед тим, як представити всі види ремонтних робіт, які виконуються при капітальному ремонті, і послідовність ремонту квартири, потрібно з’ясувати, що означає цей термін, чим відрізняється капітальний від поточного ремонту.

Капітальний ремонт квартири – це проведення та надання робіт по ліквідації несправностей в зношених конструктивних елементах загального майна (включаючи їх відновлення або заміну) з метою підвищення якості експлуатаційних властивостей колективного майна.

В методичному матеріалі, спеціально підготовленому для співробітників комунальних господарств, вказуються роботи, що проводяться за рахунок ресурсів керівних компаній.

Насамперед сюди відносяться роботи, націлені на реконструкцію зовнішніх елементів фасаду, роботи зі спорудження даху, заміну електротехнічних мереж та інженерних комунікацій (каналізація, тепло- і газопостачання).

Відповідно до цього становищем наймачеві квартири гарантується заміна кожного з вищезазначених елементів до першого запірного клапана, якщо приміщення знаходиться в формі приватної власності.

Це не відноситься до стояків газопостачання та опалення, оскільки тут роботи здійснюються докорінно. Для мешканців соціальних квартир заміна комунікацій та інші роботи здійснюються за термінами, визначених планом, і за кошти керівної компанії. На даному етапі така категорія нам нецікава, оскільки наша мета – самостійно привести в порядок власну оселю за допомогою своїх ресурсів.

У поняття «капітальний ремонт», крім усього іншого, входить заміна сантехніки, заміна внутрішніх мереж водоканалізації; стильова трансформація приміщення, а саме – перепланування, застосування елементів декору.

Якщо порівнювати косметичний і капітальний ремонт квартири, то перший спрямований лише на зміну зовнішності конструкції, виключаючи заміну її елементів.

Сюди можна віднести:

  1. по-перше, заміну покриття для підлоги;
  2. по-друге, фарбування стелі;
  3. по-третє, фарбування дверей, вікон;
  4. по-четверте, фарбування стояків гарячої, холодної води;
  5. по-п’яте, фарбування опалювальних труб, батарей, конвекторів.

Збираємо документи

Перед скоєнням ремонту подумайте над тим, що хочете побачити в результаті. Щоб провести повну або часткову перепланування всередині квартири, потрібно зібрати пакет певних дозвільних документів. Ця процедура займає шалено багато часу і вимагає досить багато матеріальних засобів. Важливо пам’ятати, що зачіпання несучих стін або елементів каркаса при переплануванні забороняється. Зважаючи на це слід ретельно подумати, чи варто витрачати час і гроші, щоб отримати дозвіл на переміщення міжкімнатних перегородки всього на пару сантиметрів. Напевно, краще задуматися над іншим архітектурним рішенням.

Планування робіт

Далі йде етап планування робіт. Якщо майже всі комунікації вашого житла в нормальному стані і не потребують заміни, то напевно стояки ГВС, ХВП та опалення одного віку з будівництвом, отже, їх теж необхідно замінити. Як було встановлено, такі роботи – це заняття керівної компанії.

Коли ви туди звернетеся, то, ймовірно, отримаєте пояснення, що за планом капремонт буде проводитися приблизно через кілька десятків років. Тому краще замінити стояки, тоді в майбутньому вашої відремонтованої квартирі не загрожують різні непередбачені ситуації.

Важливо отримати згоду сусідів, які проживають під і над вами, а ще зробити стики труб у них. Таким чином, кожен фрагмент старих труб буде поза перекриття, що дозволить легко усунути місця можливих протікань.

Кожен засмутиться, якщо, заощадивши близько 40 сантиметрів труби, яка залишилася в перекритті, придбає протік стелю і відокремилась плитку.

Така ж ситуація з роботами по електротехніці. Якщо міняєте проводку в квартирі, це слід зробити в під’їзді до самого розподільного щитка. Подібні дії є обов’язковими, оскільки в будинках зазвичай використовувалася проводка, що не призначена для збільшених навантажень. Це стосується і недавно споруджених будівель.

Етапи капітального ремонту квартири

Вам відомо все про капітальний ремонт і ви хочете братися за роботу. Як почати? Перед вами приблизна послідовність ремонту квартири.

Етап 1. Підготовка робочого місця

Насамперед, слід звільнити приміщення від меблів і припинити подачу струму. Якщо ремонт здійснюється покомнатно, всі дроти виводяться в коридор. Так можна буде підключати кожну кімнату на час ремонту.

Етап 2. Демонтаж труб і опалювальних стояків (якщо потрібно)

Починаючи цей процес, упевніться, що в системі опалення немає води, а стояки ХВП і ГВП міцно перекриті.

Етап 3. Усунення шпалер і розбирання підлоги

Етап 4. Прокладка нової електропроводки

Етап 5. Вирівнювання стін

Включає оштукатурювання або обшивку гіпсокартоном. Щоб бачити, де прокладений дріт або труба опалення, позначте зони пролягання прихованих комунікацій на плані приміщення або зробіть фото стін. Одночасно можна працювати над облицюванням стін плиткою на кухні і в санвузлах.

Етап 6. Роботи, спрямовані на усунення дефектів стелі

Це стосується випадків, коли буде встановлюватися стеля з гіпсокартону або виконуватися його вирівнювання штукатурним розчином на основі гіпсу. Щодо установки натяжних стель, то вона проводиться в кінці всіх робіт.

Етап 7. Нанесення шпаклівки на стелі і стіни, подальша шліфовка даних поверхонь за допомогою шліфувального паперу і покриття ґрунтовкою

Етап 8. Установка чорнової підлоги і укладання плитки в санвузлах

Етап 9. Монтування нових сантехнічних пристроїв

Етап 10. Заміна дверей і вікон, ремонт укосів

Етап 11. Фарбування стелі

Етап 12. Фарбування стін водно-дисперсійної фарбою

Етап 13. Укладання підлогового покриття

Етап 14. Укладання плінтусів, наличників

Нарешті, ремонт завершено. Останній штрих – це установка електрічеcкіх пристроїв. Тепер можна отримувати задоволення від отриманого ефекту. Але пам’ятайте, що ремонт неможливо закінчити, він може бути лише призупинено.

Євроремонт квартир Київ – будівельна компанія “Светилов