Як провести ремонт у вітальні?

Ремонт в гостиной

До початку ремонту нас підштовхує два основні обставини:

  • чисто технічне, коли все потріпався, зносилися, та ще щось прорвало, кішечка постаралася, дітки позаймались наскального живописом і т. д .;
  • просто захотілося трошки змінити і розвеселити навколишній світ, адже шматочок світу – це, безумовно, наше улюблене житло.

Причому, міняти його будемо своїми силами, без залучення людей, спраглих за певну винагороду попрацювати у вашому будинку або квартирі. Почнемо перетворення з вітальні. Це, як правило, найбільша кімната в будинку.

Ремонт у вітальні

Як тільки з’являється бажання – відразу потрібно братися за справу, тому що всі ідеї і фантазії неодмінно потрібно швидше втілити в життя. Бажано зробити це без особливих витрат в частині як фізичних, так і матеріальних ресурсів. Наші прості, але дуже корисні поради обов’язково допоможуть вам.

Стелі

Для початку розберемося з стелею. Якщо він не потребує вирівнювання, то можна просто оновити поверхню за допомогою тонких пінопластових панелей.

  1. По-перше, це недорого.
  2. По-друге, відтінок і фактуру зараз можна вибрати на будь-який смак.

Попередньо слід видалити побілку (звичайно, якщо до цього ваш стеля була їй облагороджений). Для цього рекомендується обробити його (стелю) просоченням глибокого проникнення, щоб цей процес звів до мінімуму наслідки змивання побілки і максимально скоротив прибирання. Після цього робиться розмітка. Спочатку прямою лінією з’єднуються протилежні стіни. Це будуть осі симетрії стелі. В ідеалі вони повинні бути строго перпендикулярні один одному.

Якщо виявиться, що стеля неідеальний, через що кути скошені, то рекомендується починати обклеювання панелями по діагоналі. Природно, що відходів при такому розкладі буде більше, проте, стелю після здаватиметься ідеально рівним.

Стіни

Тепер приступаємо до стін, які необхідно привести в ідеальний стан. Для початку їх вирівнюємо, закладаємо всілякі дефекти і грунтуємо. Для цього не потрібно особливої ​​майстерності. Тим більше що на ринку будматеріалів зараз просто казковий вибір самих різних матеріалів. Головне – пояснити продавцеві, чого ви хочете. Звичайно, тут проблема «ціна-якість» теж має значення. Вибір в цій ситуації буде виключно за вами.

Тепер починаємо стіни «прикрашати», адже від того, як вони будуть виглядати, залежить загальний вид вітальні. Віддаємо перевагу бюджетному варіанту – клеїмо шпалери. Тут можна проявити фантазію, якщо придбати шпалери під фарбування (краще бамбукові).

Взагалі перевага флізелінових шпалер ще й в тому, що клей наноситься тільки на стіну (звичайно, варто купувати клей саме для флізелінових шпалер).
При виборі шпалер під фарбування слід визначитися з кольором. Яким буде загальний тон вітальні? Холодним, теплим або нейтральним? Звичайно, він повинен гармоніювати з кольором меблів і підлоги. Пам’ятайте при цьому, що світлі тони розсовують простір, тоді як темні – звужують його.

У вас завжди є можливість вибрати шпалери вже з готовим малюнком. Благо, зараз їх існує велика кількість. Уже після приведення в порядок стін, зовсім ідеальний вид стиках додадуть стельові плінтуси.

Вікна та двері

Тепер настав час приступати до облагороджування вікон і дверей. Їх покриття лаком і забарвлення не тільки освіжає зовнішній вигляд, але і захищає від зовнішніх впливів. Спочатку, як і в попередніх випадках, готуємо поверхню: знімаємо старий шар фарби. Для цього рекомендуємо використовувати спеціальний технічний фен. Принцип його дії простий – гарячим повітрям розігріваються ділянки з фарбою, а розм’яклої покриття видаляється шпателем.

Щоб фарба не затверділа раніше, ніж ви її видаліть, краще розігрівати невеликі ділянки. Потім поверхні зачищаються, шліфуються, грунтуються і фарбуються.

Підлоги

Залишається підлогу. У вітальні рекомендується використання ламінату або лінолеуму підвищеної міцності. Підготовка підлоги для укладання цих видів покриття однакова. Якщо стару підлогу з дощок ще й скрипить, обов’язково закріпіть його до лагам, закрийте всі щілини і отвори.

Якщо ви хочете ідеально вирівняти підлогу під лінолеум, то доведеться для початку укласти шматки скловолокна і закріпити їх степлером, потім уздовж стін слід прокласти невеликі смужки пінопласту, щоб компенсувати теплові розширення. Після цього наноситься вирівнює суміш. Таких коштів сьогодні існує безліч. Головне – дотримуватися інструкції по застосуванню.

Працювати потрібно оперативно, так як розчин твердне досить швидко – буквально через 10 хвилин. Через 4 – 6 годин по поверхні підлоги можна ходити, а повне висихання відбувається через добу.

Тепер можна застелити лінолеум і залишити його на «отлёжку». Під час укладання ламінату незначні огріхи легко усуваються за допомогою м’якої підкладки.

Якщо наші поради направили вас в потрібне русло, ми будемо раді. Ми впевнені, що після вдалого ремонту у вітальні ви захочете продовжити експерименти і в інших кімнатах. Вдалих рішень!

Євроремонт квартир в Києві – будівельна компанія “Светилов