Як правильно підібрати гіпсокартон для кухні?

гипсокартон для кухни

Гіпсокартон – гарне рішення для тих, хто збирається робити ремонт на кухні. Гіпсокартон – це будівельний матеріал, в формі листів різної товщини, ширини і якість, що складається з гіпсу, обернутого зверху картоном. Матеріал цілком доступний за ціною і хороший по якості. Для прошивки стелі і стін гіпсокартоном необов’язково наймати майстрів, все можна зробити самостійно. Адже це дуже зручний матеріал, який прекрасно тримає потрібну температуру і зовсім нетоксичний. Перед тим як відправитися за покупкою цього чудо-матеріалу, необхідно дізнатися трохи теорії, щоб потім застосувати її на практиці.

Види гіпсокартону

Є кілька видів гіпсокартону, які застосовуються в обробці приміщення. Знання та вміння розбиратися в видах, формах і складі гіпсокартону, дозволить вибрати підходящий матеріал для кухні.

  • Звичайний гіпсокартон, часто відзначається абревіатурою ГКЛ. Найдешевший і найдоступніший матеріал, без особливих надмірностей. Підійде для обшивки будь-якого приміщення. Визначається сірим кольором і синім маркером.
  • Вогнетривкий гіпсокартон або ГКЛП, просочений спеціальним складом, завдяки якому стійко витримує вплив полум’я. Для обшивки житлових будинків використовується рідко, а ось стіни складів, горищ та інших пожежонебезпечних місць обшиваються саме таким матеріалом. Визначити його можна по червоному кольору.
  • ГКЛВ що означає влагоустойчивий картонний лист, в складі якого присутні протигрибкові речовини і силікон, витримує вогкість і сильну вологу. Дуже актуально для стелі або стін ванної кімнати, і для жителів квартир, чий стелю часто заливають сусіди. Може бути, синього або зеленого кольору з синім маркером.
  • ГКЛВО, тобто гіпсокартон, який об’єднує, і вогнетривкі і вологостійкі якості. Майстер по забезпеченню безпеки і сухості стелі або стін. Багато хто віддає перевагу саме такому типу гіпсокартону, так як і служить довше і якість краща, ну і відповідно ціна вище. Розпізнати його можна по синьому або зеленому кольору, але вже не з синьою, а з червоною маркуванням.

Гіпсокартон для кухні

Щоб правильно підібрати матеріал для кухні, потрібно для початку розібратися, що ж за приміщення кухня, і якими характеристиками повинен володіти матеріал для цієї багатофункціональної кімнати. Кухня, перш за все травмоопасное приміщення з агресивним середовищем. Там постійно щось кипить, вариться і смажитися, постійно працюють електричні пристрої та, звичайно, газова плита. Тобто на кухні жарко, волого і горять. Тому вибирати матеріал для обробки кухні потрібно не тільки виходячи з питань стилю, але головне, виходячи з питань безпеки, особливо якщо в будинку є маленькі діти.

Також варто враховувати товщину гіпсокартону. Для стелі використовуються листи не товще десяти міліметрів. Інакше вся конструкція буде занадто важкою і ризикує впасти на голову. Для стін можна придбати гіпсокартон товщиною дванадцять міліметрів, для більшої міцності.

Необов’язково купувати гіпсокартон одного типу. Можна комбінувати різного типу листи для кухонних зон. Наприклад, вологостійкий гіпсокартон для стелі, саме там накопичується вся волога від випарів. Для обшивки стіни, де розміщена плита, можна придбати вогнетривкі листи, щоб зменшити ризик поширення пожежі. Стандартний розмір одного листа від двох з половиною, до чотирьох метрів завдовжки і один метр двадцять або тридцять сантиметрів шириною. Тому розподіляти його по зонам досить зручно. Якщо ж дозволяє бюджет, то спокійно можна закупити листи високої якості для всієї кухні.Кухня
Крім самих листів гіпсокартону, знадобляться так звані профілі, спеціальні кріплення і саморізи.

Євроремонт квартир в Києві – будівельна компанія “Светилов