Як почати ремонт квартири

Как начать ремонт квартиры

Як почати ремонт

Щоб ремонт не затягнувся на тривалий час, а результат був очікуваним, потрібно серйозна підготовка. Як почати ремонт квартири? Найважливіша частина – складання докладного плану майбутнього інтер’єру з урахуванням всіх деталей.
Проект повинен відображати такі характеристики:

  • характер ремонту (косметичний або капітальний);
  • дизайн інтер’єра;
  • визначення з порядком робіт;
  • самостійне проведення або допомогу професіоналів;
  • список необхідного обладнання та витратних матеріалів;
  • підрахунок витрат.

Косметичний або капітальний?

На початку ремонту потрібно визначитися з об’ємом майбутніх робіт. У деяких випадках потрібні незначні вкладення, щоб кімната стала виглядати більш стильно, функціонально і просторо.
Якщо ж є бажання або необхідність позбутися і оновити відразу все, аж до заміни вікон, заміни підлогового і стельового покриття і т. Д., То оптимально буде зупинитися на капітальному ремонті.

Самостійно або за допомогою?

Якщо є досвід в проведенні ремонтних робіт, певні знання і відповідні вміння, можна обійтися і власними силами. Однак варто пам’ятати про те, що далеко не всі процедури під силу звичайному домосід. Іноді потрібна спеціальна техніка або відповідну сертифікацію, нехтувати безпекою не варто.
Однак, якщо ремонт все ж капітальний і в розпорядженні є засоби, рекомендується звернутися до фахівців. Крім гарантії і надійності результату професіонала допоможуть створити сучасний і функціональний інтер’єр з урахуванням всіх побажань замовника.

Інтер’єр і план ремонту

Будь-якому ремонту повинен передувати творчий процес – задумка інтер’єру з урахуванням можливостей простору, засобів і призначення приміщення. Цей етап може здійснюватися як самостійно, так і за допомогою майстра.
Фахівці з ремонту підкреслять достоїнства кімнати. Вони приховають її недоліки, створять унікальний інтер’єр в кращому стилі і забезпечать приміщення практичністю. Це буде коштувати дорожче особисто витраченого часу, але результат часто того варто. Відповідно до планованим бюджетом професіонал розробить детальні креслення і кошториси.

Рекомендації для самостійної розробки дизайну:

  • визначитися з розташування меблів;
  • місцях, що знаходяться на увазі, потрібно приділити більшу увагу і вибрати більш якісну обробку;
  • вибір оптимального освітлення;
  • розташування декоративних елементів.

У разі зонування дизайнери радять одну зі стін виділити кольором. Таке рішення допоможе візуально розділити кімнату і акцентувати увагу на даності.

Черговість ремонту

Щоб уникнути зайвого бруду фахівці рекомендують спочатку оновлювати кімнати, що знаходяться в більшій віддалі від вхідних дверей. Завершальні роботи повинні проводитися в коридорі, через який постійно проносилися будівельні матеріали та інструменти.
Якщо ремонт здійснюється не в усьому будинку, рекомендується інший простір убезпечити спеціальною плівкою, щоб не пошкодити і не забруднити обробку або меблі.

Кошторис

Запланований ремонт не може обійтися без складання списку необхідних матеріалів та інструментів. Їх кількість і загальна вартість залежить від обсягу запланованих робіт і методів їх виконання. Рекомендується купувати матеріали з незначним запасом. Як показує практика, часто доводиться їх докуповувати (неправильні розрахунки або помилка в обробці).

Послідовність ремонтних робіт

Роботу слід починати з найбільш запилених місць (наприклад, заміна вікон). Далі перевага віддається проводці електрики, встановлення розеток і вимикачів.
Перед обробкою стін, підлоги і стелі рекомендується переконатися в їх стані. У разі необхідності може знадобитися вирівнювання.
Далі здійснюється ремонт стель, стін і підлоги. Тільки після цього проводиться монтаж дверей і так далі.

Євроремонт квартир Київ