Утеплення лоджії

Утепление лоджии

У цій статті описані найпоширеніші способи утеплення лоджії, а також необхідні для цього матеріали.

Утеплення лоджії в квартирі

За своєю площею і красі виду з вікна лоджія в будинку не поступається невеликим житловим кімнатам, але найчастіше використовується тільки в теплу пору року. Причиною тому є відсутність теплоізоляції і опалення. Для виконання самостійного утеплення лоджії, необхідно знати технологію роботи, необхідні матеріали і порядок дій. Детальніше в цій статті.

Утеплення стелі

Найчастіше пристрій теплоізоляції лоджії починається зі стелі, але кожен може вибрати порядок сам, головне – дотримуватися порядку дій. Якщо підлогу лоджії верхнього поверху теплий, роботи з утеплення стелі можна виключити.

Насамперед необхідно закріпити на всій площі стелі тонкий шар пінополіетилену з зовнішнім покриттям з фольги. Він буде служити підкладкою для обрешітки і основного утеплювача. Закріплення здійснюється за допомогою будівельного скотча або клею, рівномірно розташованого на поверхні стелі. Для додаткової ізоляції стику стелі і стіни краю листа рекомендується загинати на кілька сантиметрів.

Після укладання пінополіетилену виконується монтаж обрешітки. Для цього підійде решетування з дерева або металевого профілю. Поздовжні ребра встановлюються один від одного на інтервал, рівний ширині листа утеплювача.

У отримані осередки укладають листи утеплювача. При використанні мінеральної вати як утеплювач листи будуть укладатися щільніше. У випадку з пінопластом утворюються щілини, які необхідно залити монтажною піною. Поверх утеплювача закріплюють листи гіпсокартону або вагонки.

Теплоізоляція підлоги

Основним способом виконання теплоізоляції є застосування лаг в якості підстави. Вони можуть бути укладені як на бетон, так і підняті на певну висоту за допомогою власників або підставок. На стандартній за розміром лоджії лаги укладаються в три ряди. Тримачі закріплюються на бетоні, і на них кріпиться утеплювач. Від основного аркуша утеплювача відрізаються шматки у формі квадрата, які згодом надягають на стійки.

Перед складанням основи необхідно обробити конструкцію спеціалізованим складом для захисту від гниття і дати повністю висохнути. Після закріплення і вивіряння лаг на поверхню підлоги укладають основний шар утеплювача. Якщо покладений шар вийшов значно нижче рівня лаг, необхідно укласти ще один. Укладання листів утеплювача не рекомендується виконувати впритул до лагам. Поверх утеплювача закріплюють шар пароізоляційної плівки.

Останнім етапом утеплення підлоги є обшивка фанерою. Товщина листа для обшивки не повинна бути менше 10 міліметрів. Закріплення листів фанери виконується саморізами по дереву. Решта щілини потрібно обробити монтажною піною. Якщо лоджія не використовуватиметься в якості житлового приміщення, збільшувати висоту підлоги не потрібно.

Основні дії при утепленні стін

Існує два основних принципи утеплення:

  1. Стіна, яка об’єднує кімнату і лоджію, утеплюється одним шаром.
  2. Утеплення зовнішньої стіни лоджії проводиться в два шари або з використанням більш щільного матеріалу. Листи утеплювача укладаються із зсувом.

Теплоізоляція стін проводиться в такому ж порядку. Найбільш поширений спосіб – використання обрешітки. Такий спосіб утеплення дає можливість вибрати будь-який матеріал для теплоізоляції.

Для посилення ефекту утеплювача перед тим як встановити обрешітку, необхідно на всій площі стін закріпити пінополіетилен. Таке покриття стін дозволить ефективно утримувати тепле повітря.

На шар пінополіетилену встановлюється решетування, виконана з металевого профілю або брусків. Ребра обрешітки закріплюють з кроком, рівним ширині листа утеплювача.
Далі виконується установка основного утеплювача. Після монтажу утеплювача рекомендується закрити поверхню шаром пароізоляційної плівки. Залишається обшити стіни декоративним матеріалом. Після утеплення всіх поверхонь приступають до оздоблювальних робіт.

Самостійне утеплення лоджії дозволяє заощадити до половини бюджету, але вимагає правильності виконання робіт. Якщо технологія робіт була дотримана, вийде додаткове приміщення, яке в подальшому можна об’єднати з основною кімнатою. Якщо лоджія в квартирі ще не утеплена, дана стаття допоможе це виправити і тим самим збільшити площу житла за рахунок невикористаного простору.

Євроремонт квартир Київ – будівельна компанія “Светилов