Утеплення будинку

Утепление дома

Утеплення будинку є необхідним заходом при будівництві приватного будинку. Так як перешкоджає виходу тепла назовні і створює комфортні умови для проживання.

Утеплення будинку створює затишок і комфорт

Утеплення будинку , це створення шару теплової ізоляції в зовнішніх конструкціях, який перешкоджає проходженню теплого повітря з приміщення. Простіше кажучи, це створення всередині приміщення атмосфери комфорту, тепла і затишку. Відсутність або неправильно обрана теплоізоляція будинку може привести до досить неприємних наслідків.

Для чого потрібна теплоізоляція будинку?

 • Сам по собі теплоізоляційний шар не замінює систему опалення. Утеплення будинку необхідно для того, щоб зберігати тепло в приміщенні, яке дає опалювальна система.
 • При грамотній і правильній теплоізоляції будинку, він не перегріється влітку і не замерзне взимку. Відсутність утеплювального шару в конструкціях будинку зведе всю ефективність роботи системи опалення практично до нуля взимку. Тим часом теплоізоляція будинку захистить його від перегрівання влітку.
 • Наявність теплоізоляційного шару збільшує термін експлуатації будинку, і підсилює міцність конструкції. Утеплення будинку стоятиме на перешкоді утворенню конденсату і промерзання будинку, а отже утворення тріщин в конструкції будинку.
 • Наявність теплоізоляції стоятиме на перешкоді утворенню вогкості і грибка, наявність яких негативно позначаються на здоров’ї людини.
 • Теплоізоляція будинку позитивно позначається на мікрокліматі приміщень і, отже, на здоров’я людини.

Утеплення будинку , основні етапи

Для створення сприятливого мікроклімату, утеплення будинку проводять в три основних етапи: стіни, фундамент і покрівля. Також усувають нещільності в місцях стиків.

 1. Утеплення стін.

Втрати тепла через стіни становить близько 40% від загальної кількості втрат. Це відбувається в результаті того, що стіни будинку мають найбільшу площу контакту з навколишнім середовищем.

Зовнішні стіни конструкції найбільш уразливі на вплив різних несприятливих факторів (волога, перепади температур і інші). Саме тому, теплоізоляція стін з боку вулиці найефективніший спосіб утеплення. Технологія накладення шару теплоізоляції на фасади будинку залежить від конструкції будинку.

Найбільш популярними і затребуваними утеплювачами є пінополістирол і мінвата. Обидва даних матеріалу при грамотній технології пристрою системи теплоізоляції ефективно будуть справлятися зі своїми завданнями.

Також, для зовнішнього утеплення стін використовується перевірена часом методика, це мокра штукатурка. Вона являє собою обробку стін будинку сумішами штукатурки із застосуванням армуючих елементів. В даний час на зміну цій старою методикою прийшли системи з використанням багатошарових теплоізоляційних матеріалів. Причому кожен застосовуваний шар виконує свою функцію. Це досить універсальний спосіб теплоізоляції стін, так як можливо його застосування для фасадів будь-яких типів.

Можливо утеплення будинку із застосуванням внутрішньої теплоізоляції стін. Цей спосіб утеплення має як свої переваги, так і недоліки. Умови проведення робіт при внутрішній теплоізоляції будинку легші, так як утеплення проводиться всередині прогрітого приміщення. Також, не змінюється внутрішній вигляд будинку.

Недоліками даного способу утеплення є те, що зменшується корисна площа приміщення. Великим недоліком є ​​те, що конденсат може утворитися в товщі стіни, що зменшить термін експлуатації будинку.

 1. Утеплення фундаменту.

Втрати тепла без теплоізоляції фундаменту будинку складають близько 15%. Тому якщо утеплити тільки стіни і дах ефективність від їх утеплення значно знизиться. Бажано виконати всі роботи по утепленню фундаменту до заливки підстави. Коли будівля вже завершена теплоізоляцію підлоги буде проводити набагато складніше.

Найчастіше використовують такі способи утеплення фундаменту:

 • Землею , в цьому випадку земля засипається до рівня передбачуваного статі в будинку. Так як земля має низькі теплопровідні властивості, промерзання статі можна зменшити за рахунок утеплення підвалу зсередини.
 • керамзиту . Він закладається всередині опалубки, після чого фундамент заливається цементом. Найчастіше використовується в випадках неглибокої закладки фундаменту.
 • пінополістиролом , найефективніший спосіб утеплення фундаменту. Повністю виключає втрати тепла через підлогу. Укладається даний матеріал від нижчої точки фундаменту до рівня початку статі. Монтажна піна використовується для заливки швів.
 1. Утеплення даху.

Відсутність теплоізоляції на даху будинку дає можливість втрати тепла в кількості 20%. Куди саме буде закладатися теплоізоляційний матеріал, буде залежати від того, є горищне приміщення житловим чи ні. Якщо мансарда буде житловий, то утеплюється безпосередньо покрівля будинку. В іншому випадку утеплюється стеля.

Утеплення будинку , які матеріали використовувати для теплоізоляції

Для утеплення будинку в даний час представлений досить великий вибір матеріалів. Але дуже важливо не помилитися при виборі теплоізоляції, так як саме від цього буде залежати мікроклімат в будинку. Крім того від вибору правильного теплоізоляційного матеріалу, а також проведення процесу утеплення по технології з урахуванням всіх норм і стандартів дозволить істотно знизити витрати на опалення.

Для того щоб грамотно вибрати утеплювач для свого будинку необхідно знати його основні характеристики і властивості.

Так які теплоізоляційні матеріали більш затребувані на сучасному ринку?

 1. Мінеральна вата

Мінеральна вата, застосовується для теплоізоляції стелі, підлоги і стін. Являє собою штучний матеріал. Випускається у вигляді рулонів, або плит різного ступеня щільності.

Розрізняють три види мінеральної вати:

 • скляна, для виготовлення використовується розплав скла
 • кам’яна, для виготовлення використовується розплав гірських порід
 • шлаковая, для виготовлення використовується розплав доменного шлаку.

Мінеральна вата має багато переваг:

 • має високий ступінь теплоізоляції
 • вогнестійка
 • морозостійка
 • дозволяє стінам дихати, в той же час гасить шум
 • має фізичної та хімічної стабільністю при тривалій експлуатації.

Недоліком мінеральної вати є те, що при попаданні вологи втрачає свої теплоізоляційні властивості. При її використанні для утеплення будинку слід накладати захисну плівку.

Вартість мінеральної вати в залежності від її характеристик і виробника становить від 20 до 75 доларів за 1 куб. м.

2. Екструдований пінополістирол

Даний вид матеріалу відноситься до групи пінопластів. Використовується для теплоізоляції фундаменту, стін, підлог і даху. Структура пінополістиролу являє собою непроникні осередки, заповнені повітрям.

Основні переваги пінополістиролу

 • високі теплопровідні властивості
 • не схильний до деформації у вологому середовищі
 • довговічний
 • стійкий до грибка, не вступає в реакцію з більшістю хімічних речовин
 • стійкий до атмосферних опадів і сонячних променів.

Пінополістирол має і свої недоліки. Він не є дихаючим матеріалом, а також він горючий.

Вартість ЕППС коливається в межах 70-75 доларів за 1 куб. м.

3. Ековата

Ековата є утеплювачем на основі деревного волокна. Це екологічно чистий матеріал, не виділяє шкідливих речовин в навколишнє середовище. Він прекрасно дихає, не схильний до гниття. Також відмінно зберігає тепло. При правильній технології використання утеплювача він довговічний. Не горючий навіть при високих температурах, не гниє і не руйнується.

Застосовується для заповнення пустот між елементами стелі і стін.

Вартість ековати становить близько 17 доларів за 1 куб.м.

4. Пінзеля

Пінзеля, це рідка різновид пінопласту. Його зручність полягає в тому, що він здатний заповнити всі порожнечі. Виготовляється безпосередньо під час робіт з утеплення.

Перевагами піноізолу є:

 • стійкість до агресивного середовища
 • має низьку горючість
 • стійкий до впливу мікроорганізмів
 • високі теплоізоляційні і звукоізоляційні властивості.

Вартість пеноизола становить 15-20 доларів за 1 куб. м.

 1. Диски й варіанти

Це натуральні теплоізоляційні матеріали, серед яких розрізняють два види. Гранули, використовуються для заповнення пустот в стінах будинків.

Чорний агломерат, випускається у вигляді панелей або у вигляді дробленого сировини. Володіє хорошими теплопровідні властивості. Хімічно і біологічно неактивний. Легко монтується при утепленні будинку.

Вартість чорного агломерату коливається в межах 6-21 долара за 1 куб. м.

Основні порівняльні характеристики теплоізоляційних матеріалів наведені в таблиці:

Найменування матеріалу Теплопровідність, Вт/м-К Вологопоглинання,% Паропроникність, мг/м-ч-Па Ціна матеріалу, $ за 1 куб. м
Мінеральна вата 0,035-0,05 1,2 0,49-0,6 20-75
Екструдований пінополістирол 0,029-0,03 0,2-0,4 0,004-0,011 70-75
Ековата 0,032-0,041 8,8 0,3 17
Пінзеля 0,012-0,038 5-14 210-240 15-20
Чорний агломерат 0,036-0,044 1 2-6 6-21

Утеплення будинку дуже важливий етап в його будівництві, так саме від цього буде надалі залежати ваш комфорт і зручність проживання в ньому.

Євроремонт квартир – Утеплення будинку