Утеплення балконів

Утепление балконов

Утеплення балконів. Навіщо потрібно і як правильно зробити?

Для забезпечення комфортних умов в будинку або квартирі потрібно знати, чим утеплити лоджію зсередини. Балконне приміщення може використовуватися як технічне і житлове, багато облаштовують зимовий сад на лоджії.

Але в будь-якому випадку приміщення повинне бути теплим. Для збереження тепла і зниження витрат на опалення необхідно проводити утеплення балкона.

Перед початком робіт по внутрішньому утепленню треба в обов’язковому порядку переконатися в якісному склінні. Якщо це приміщення не засклено, то ефект від внутрішнього утеплення буде мінімальним. Така ж ситуація спостерігається і при неякісному склінні.

Для забезпечення мінімальної кількості втрат тепла потрібна установка якісних (подвійних і більш) склопакетів.

Зміст

 1. Етапи утеплення балкона зсередини.
 2. Способи утеплення.
 3. Укладання утеплювача.
 4. Технологія укладання листового утеплювача.
 5. Висновок.

Утеплення балконів зсередини, етапи

Після того як балкон засклений, можна переходити безпосередньо до процедури внутрішнього утеплення. Немає нічого простішого, як самому утеплити лоджію при дотриманні етапів роботи:

 1. Аналіз стану балкона і ліквідація всіх щілин. Для запобігання попаданню холодного повітря необхідно їх закрити. Для цього добре підходять різні герметики і монтажні піни. Але для великих щілин і тріщин попередньо рекомендується використовувати жорсткі матеріали. Наприклад, пінопласти, фанеру і т. д.
 2. Наступним важливим етапом вважається гідроізоляція на балконі. За допомогою рулонних або рідких гідроізоляційних матеріалів проводять обробку всіх поверхонь. Наприклад, підлога, стіни і стеля. Це для забезпечення захисту від впливів рідини.
 3. Укладання шару утеплювача. Для цього використовуються найрізноманітніші матеріали, які будуть детальніше розглянуті нижче.
 4. Укладання пароізоляційного шару поверх утеплювача.
 5. Проведення оздоблювальних робіт.

Способи утеплення

Вибір способу того, як правильно утеплити балкон зсередини, залежить від подальшого призначення приміщення. Наприклад, при використанні лоджії для зберігання овочів, різних речей. А також сушки білизни досить одношарового утеплення передніх стінок приміщення. В деяких випадках необхідно проводити двошарове утеплення всіх його поверхонь. Наприклад, при використанні балкона в якості житлового приміщення або зимового саду.

Укладання утеплювача

Для того щоб знати, як утеплити балкон самому, треба розглянути технологію укладання теплоізоляційних матеріалів. При використанні різних варіантів технологія їх укладання, приблизно однакова.

Більшість матеріалів випускається виробниками у вигляді плит або рулонів. Вони мають схожі структурні характеристики.

Головні відмінності між ними полягають у вартості і теплоізоляційних характеристиках. У зв’язку з цим виникає питання: чим краще утеплювати балкон зсередини.

Найпоширенішими матеріалами вважаються:

 • Пінополістирол (ще називають Піноплекс).
 • Плити пінопласту.
 • Рулонний мінеральна вата.

Виходячи з теплоізоляційних властивостей, кращі показники з усіх представлених варіантів має Піноплекс. Це представник матеріалів нового покоління, вироблених з використанням сучасних технологій.

Крім цього, варто відзначити його відмінні експлуатаційні характеристики і довгий термін служби. Основним недоліком є висока вартість.

Якщо такий варіант неприйнятний для вашого бюджету, ви можете вибрати, ніж утеплювати балкон зсередини, з більш дешевих матеріалів.

Технологія укладання листового утеплювача

Технологію укладання утеплювача доцільно розглядати на прикладі матеріалів листового типу. Для їх кріплення використовуються спеціальні дюбелі. Тобто грибообразной форми. Їх розмір складає від 80 до 100 міліметрів.

При подальшому оштукатурюванні листів утеплювача рекомендується додатково виробити приклеювання матеріалу до стіни за допомогою будівельного клею. Або ж рідких цвяхів. Укладання допустима як встик, так і з невеликим нахлестом. Для кріплення використовуються від п’яти до семи саморізів на один лист.

Ще одним способом укладання утеплювача вважається укладання листів і плит в дерев’яну обрешітку. Але це може привести до додаткових втрат тепла через більш низьких теплоізоляційних характеристик бруса. Крім того, лати вимагає проведення додаткових заходів з гідроізоляції та пароізоляції для тривалого збереження дерева.

Важливим етапом вважається і процес утеплення підлоги на балконі своїми руками. Для проведення цієї процедури використовуються такі ж теплоізоляційні матеріали, які укладаються на підлогу. І кріпляться за тією ж технологією.

Важливим моментом є обов’язкова закладення всіх щілин і тріщин. Для кращого ефекту перед утепленням рекомендується провести бетонну стяжку підлоги.

Важливо укладати не тільки шар теплоізоляції. Але і проводити повну ізоляцію від вологи (гідро- і пароізоляція) для комплексного захисту приміщення.
Після закінчення теплоізоляційних робіт зсередини балкона можна переходити до проведення внутрішнього оздоблення приміщення. І все відповідно до своїх уподобань і цілей використання приміщення в подальшому.

Висновок

Балкон може бути одним з найбільш функціональних приміщень в будинку або квартирі. Але для цього необхідно забезпечити цю кімнату теплом.

Через близькість до вулиці ступінь тепловтрат на балконі досить велика. Для боротьби з таким показником необхідно знати, як утеплити балкон зсередини.

Процес утеплення має на увазі собою проведення гідроізоляції і пароізоляції поряд з укладанням утеплювача. В якості теплоізоляційних використовуються матеріали нового покоління (Піноплекс). А також давно відомі і широко поширені пінопласти і рулонна мінеральна вата.

Технологія укладання утеплювача проста і зрозуміла для кожного виду утеплювача. При виконанні простих операцій ви отримаєте тепле приміщення балкона.

Євроремонт квартир – Утеплення балконів