Укладання плитки

Укладка плитки

Укладання плитки є досить затребуваним видом робіт для внутрішнього облицювання практично будь-яких житлових приміщень, що дозволяє створити неповторний комфорт і затишок.

Укладання плитки, де використовується

Останнім часом укладання плитки стала популярним видом робіт при ремонті житлових приміщень. Плитка досить широко застосовується як для обробки стін, так і підлоги. Якщо раніше обробка плиткою використовувалася для облицювання поверхонь санвузлів і ванних приміщень, то зараз різноманіття асортименту плитки дозволяє застосовувати її практично в будь-яких приміщеннях. Сучасні колекції плитки настільки привабливі, що все більше користуються популярністю при ремонті квартир.

Єдиним моментом є те, що перед початком ремонту слід дізнатися властивості плитки. Який оздоблювальний матеріал і де буде виглядати краще за все.

Укладання плитки, настінний облицювальний матеріал, його види

При грамотній і якісної укладанні плитки, вона прослужить багато років, зберігаючи при цьому незмінність малюнка. Також при придбанні плитки враховувати всі її властивості, а також функціональне призначення приміщення, куди буде укладатися даний облицювальний матеріал.

За типом поверхні настінна плитка буває:

 • матова, дуже проста в догляді і створює в приміщенні атмосферу тепла і затишку
 • глянцева, вимагає спеціального догляду, має гладкий зовнішній вигляд і відмінно відображає світло, спрямований на неї
 • рельєфна, відрізняється тисненим візерунком на поверхні, може бути як з матовою, так і з глянцевою поверхнею.

Матеріал для виготовлення плитки досить різноманітний. Залежно від використаного матеріалу розрізняють такі різновиди плитки:

 1. Керамічна плитка

Це найпоширеніший і часто використовуваний вид обробної плитки. Керамічна плитка, в першу чергу, характеризується міцністю, невибагливістю до вологи, температурному режиму, догляду. Крім того, існує досить великий вибір кольорів плитки, форм і її візерунків. Саме це, за доступною вартості облицювального матеріалу, робить її такою популярною. Керамічна плитка ідеально підходить для укладання в таких приміщеннях як:

 • кухня
 • ванна і сантехнічний вузол
 • в інших приміщеннях (лабораторії, приміщення виробничого призначення).
 1. Фарфорова плитка

Даний облицювальний матеріал відрізняється гладкою поверхнею, чимось нагадує скло. Характеризується міцністю, підвищеною стійкістю до пошкоджень, як механічного, так і хімічного характеру. Привабливо виглядає на стінах ванних і кухонних приміщень.

 1. Керамогранітна плитка

Відмінною особливістю даної обробної плитки є те, що її поверхня відмінно імітує різноманітні натуральні матеріали. Це: граніт, мармур, дерево і інші. Характеризується міцністю, підвищеною стійкістю до будь-яких впливів. Ідеально підходить для віталень кімнат, а також для залів з камінами.

 1. Майоліка

Батьківщиною даного облицювального матеріалу є Італія. Виготовляється плитка шляхом подвійного випалу спеціальної глини піщаної фракції. Завдяки такому виробничому процесу плитка має підвищену міцність.

 1. Тералья

Дуже приваблива і міцна плитка для облицювання стін. Виготовляється шляхом подвійного випалу цінних порід глини. При цьому технологія виготовлення плитки передбачає застосування піску і флюсу. Характеризується плитка підвищену міцність, екологічною чистотою і відмінною якістю.

 1. Котто

Даний облицювальний матеріал відрізняється високою якістю, міцністю і відмінну вологостійкість. Виготовляється з глини цінних порід. Плитка має матовий колір. Ідеально підходить для облицювання ванних приміщень, саун.

 1. Клінкерна плитка

Даний вид плитки характеризується підвищеною міцністю і вологостійкістю. Використовується для облицювання стін будь-яких приміщень.

Укладання плитки, підлоговий облицювальний матеріал, його види

Плитка на підлогу є досить популярним матеріалом при ремонті житлових приміщень. Її затребуваність обумовлена ​​такими властивостями плитки як: міцність, довговічність, зовнішня привабливість. У терерішній час існує досить широкий вибір підлогового облицювальний матеріал. Причому плитку можна підібрати до будь-якого стильового оформлення житлового приміщення, настільки вона різноманітна за забарвленням, узорів, орнаменту, формою і розмірами.

Так які види плитки для підлоги найбільш затребувані?

 1. Гранітна плитка

Виготовляється даний облицювальний матеріал з граніту, природного гірської породи. При цьому плитка підрозділяється:

 • термооброблена, її привабливість полягає в натуральному зовнішньому вигляді
 • полірована, характеризується гладкою поверхнею.

Гранітна плитка є досить затребуваним матеріалом, завдяки своїм властивостям. Це: висока міцність, зносостійкість, естетичний зовнішній вигляд.

 1. Керамічна плитка

Популярність керамічної плитки як підлогового покриття обумовлена ​​її наступними характеристиками:

 • висока зносостійкість
 • естетичний зовнішній вигляд
 • простота в догляді
 • міцність
 • стійкість до різних хімічних речовин.

Також, користуються широким попитом на даний вид плитки обумовлений широким вибором кольорів, візерунків, форм і розмірів плитки. Це дозволяє оформити приміщення в будь-якому дизайнерському стилі. Широко застосовується для обробки ванних кімнат, кухонних приміщень, прихожих, а також нежитлових приміщень (басейнів і інших).

 1. Керамограніт

Відмінною рисою даного виду плитки для підлоги є те, що вона відмінно імітує природні матеріали. Має відмінне властивість, теплопровідність. Завдяки даній властивості є ідеальним покриттям при монтажі системи теплої підлоги. Підходить для обробки приміщень будь-якого функціонального призначення.

 1. Клінкерна плитка

Як підлогове покриття даний вид плитки більше використовується для зовнішньої обробки (тераси, сходинки, садові доріжки і т.д.). Відмінними рисами плитки є її висока стійкість до стирання, міцність, довговічність. Також стійкість до перепадів температурного режиму.

 1. Пробковая плитка

Відмінною особливістю даного підлогового матеріалу є, то, що вона відмінно підходить для укладання житлових приміщень, де живуть люди, які страждають алергією. Пил не притягується до даного покриття. Пробковая плитка стійка до гниття і утворення цвілі. Єдиним недоліком є ​​її недовговічність.

Від чого залежить вартість укладання плитки

Питання, яке хвилює людей виробляють ремонтні роботи в своєму житловому приміщенні, це скільки буде коштувати укладання плитки.

Ціна укладання плитки буде залежати від багатьох факторів, це:

 1. Площа поверхні, на яку потрібно укласти плитку
 2. Підготовчі роботи з укладання плитки (можливий демонтаж старої плитки, грунтовка, штукатурка поверхні). Чим більше на поверхні є нерівності, шорсткостей, тим більше підготовчих робіт, а відповідно і ціна укладання плитки.
 3. Форма приміщення і поверхонь. Чим більше кутів, тим більше роботи з обрізки плитки.
 4. Складність ескізу, її оригінальність. Елітні плиткові роботи: мозаїка, плитка з картинками буде коштувати значно дорожче.
 5. Розмір плитки. Чим більше розмір плитки, тим легше з нею працювати, а відповідно роботи коштуватимуть дешевше.

Укладання плитки дозволить Вам насолоджуватися теплом, затишком і комфортом Вашої оселі завдяки якості, міцності і красивому зовнішньому вигляду даного матеріалу.

Євроремонт квартир