Ремонт у домі

Ремонт дома

Ремонт будинку – це неминуче стихійне лихо, яке хоча б один раз в житті переживав кожен. Всі знають, що ремонт можна почати, і зробити це легко, а ось закінчити – вже не так просто, а іноді і просто неможливо, тому і живуть люди роками, якщо не десятиліттями в умовах уповільненого ремонту. Але ж цього можна уникнути, попередньо жваво оцінивши свої можливості – як матеріальні, так і фізичні.

Ремонт будинку

По-перше, потрібно визначити, який вид ремонту потрібно – косметичний або капітальний. Косметичний не припускав нічого масштабного, а дозволяє просто оновити або підкоригувати обробку приміщення. Наприклад, поміняти підлогове покриття, оздоблення стін або стелі.

Косметичний ремонт цілком можна виконати самостійно і цілком бюджетно, адже вартість буде прямо залежати від обраних матеріалів – супердорогих або бюджетних шпалер, штучного паркету або лінолеуму.

Капітальний ремонт – затія глобальна, з серйозними матеріальними та фізичними витратами. Капремонт передбачає реконструкцію, повну або часткову, при необхідності – перепланування, заміну інженерних комунікацій, вікон, дверей, підлог, стель і стін.

Самостійно або найняти будівельників

Ремонт можна виконати самостійно, а можна найняти професіоналів-підрядників. Якщо прийнято рішення виконувати роботи із залученням підрядної організації, висновок стандартного договору в письмовому вигляді – обов’язково. Якщо підрядник намагається звільнитися усними обіцянками, то найрозумніше, що можна зробити – це відмовитися від його послуг, тому що в разі будь-якої непередбаченої ситуації пред’явити претензії буде нікому.

Планування витрат на ремонт

Дуже важливо заздалегідь спланувати всі передбачувані витрати, обов’язково враховуючи і непередбачені витрати, адже на етапі планування врахувати всі просто неможливо. Якщо ремонт планується виконувати самостійно, то можна скористатися одним з численних онлайн-калькуляторів.

Якщо до ремонту будуть залучатися підрядники, то кошторис – це їхня робота, і чим детальніше вона буде, тим краще. Економія – важливе питання, яке постає практично завжди, і бажанні розумно заощадити немає нічого поганого, тільки економити потрібно з розумом. На чому не потрібно заощаджувати, так це на інженерних комунікаціях, віконної і дверної фурнітури, вихідний матеріалах і якості роботи.

Вартість капітального ремонту в середньому в два рази, а дизайнерського – в три рази дорожче, ніж косметичного.

Внутрішнє планування

Будь-яка перепланування обов’язково повинна мати погодження у відповідних інстанціях і не порушувати існуючі правила і норми. Обов’язково потрібно скласти детальну схему електропроводки, як силову, так і слабкострумових.

Оздоблювальні матеріали

Оздоблювальні матеріали – саме те, на чому можна заощадити, придбавши їх у великих будівельних гіпермаркетах, але вибираючи товари перевірених виробників. І обов’язково потрібно враховувати специфіку приміщень і в санвузол або на кухню вибирати вологостійкі матеріали.

Інтер’єр

Новий інтер’єр – теж важливий етап, який забере не тільки багато сил, але і багато часу. Грамотно влаштований, він дозволить створити гармонійну і затишну атмосферу. Можна, звичайно, скористатися послугами професіонала, але можна і обійтися своїми силами.

Для початку потрібно виключити все, що викликає категоричне відторгнення, наприклад, червоний колір стін або велика кількість дзеркал в інтер’єрі. Можна скористатися одним з безкоштовних редакторів інтер’єру. Можна просто намалювати бажаний інтер’єр в фоторедакторі або на звичайному папері і прикинути, як все буде виглядати насправді. Є кілька загальних правил, які можуть в цьому допомогти. Єдність форми, наприклад, предмети різних стилів – класичного, футуристичного, модерну можуть мати один стиль меблів з м’якою текстильною оббивкою і тонкими прямими ніжками.

Поєднання кольорів

Поєднання кольорів теж має бути правильним і не вносити дисонанс в інтер’єр і створювати психологічний комфорт в приміщенні. Тут працює правило – більше не завжди краще, тому ідеальним вибором буде використання не більше трьох відтінків у всіх елементах інтер’єру. Правильна розстановка акцентів, головне – не перестаратися, адже один яскравий акцент буде набагато ефектніше безлічі дрібних.

Ремонт будинку – вкрай важливе і дуже витратна як у фінансовому плані, так і в плані трудовитрат. Тому всі роботи повинні бути заздалегідь прораховані і виконані максимально якісно і у встановлений термін. Адже з цим ремонтом доведеться жити, як мінімум, кілька років, і буде прикро, якщо всі труднощі принесуть розчарування в кінцевому результаті замість комфорту і задоволення.

Євроремонт квартир Київ