Ремонт стелі – це дуже просто

Ремонт потолка

Ремонт стелі

Ремонт стелі своїми руками зможе зробити будь-який господар. Це завжди буде набагато дешевше найнятої бригади, а може і навіть краще. Слід скласти план робіт і строго дотримуватися його пунктів.

  1. Видалення старого покриття.
  2. Закладення тріщин.
  3. Грунтування стелі.
  4. Вирівнювання стелі.
  5. Чистова обробка стелі.

Видалення старого покриття

Видалення старого покриття дуже важливий, дуже трудомісткий і брудний процес. Якщо стеля була оштукатурений, побілена або обклеєний шпалерами, то видалити таке покриття дуже просто: необхідно гарненько промочити його водою, а потім видалити за допомогою шпателя. Промочувати треба не більше 2 – 3 квадратних метрів, так як очищати велику площу не будете встигати. Якщо під обробкою знаходиться Шпаклювальний шар, то необхідно перевірити його міцність шпателем і в разі руйнування треба видалити його весь. Але якщо покриття стелі було виконано з поліуретанової або пенополистирольной плитки, то видаляти треба шпателем. Якщо покриття було виконано фарбою, то її треба змити спеціальними засобами. Якщо був використаний натяжна або підвісна стеля, то треба акуратно розібрати всю конструкцію з тим, щоб можна було б використовувати в подальшому складові частини.

Закладення тріщин

В процесі видалення покриття на стелі виникають тріщини подряпини або обсипалися міжплиточних шви. Спочатку тріщини або шви зачищають, розширюють і поглиблюють. Потім їх покривають ґрунтовкою (мінімум в 2 шари) і слідом заповнюють розчином. При великих розмірах тріщин або швів розчин треба підсилювати.

Грунтовка стелі

При виявленні слідів цвілі або грибків, перед ґрунтовкою слід обробити антисептиком. Після цієї обробки стеля повинна добре просохнути.
Наносять ґрунтовку мінімум в 2 шари, а краще в 3 шари.

Вирівнювання стелі

При великих перепадах, для вирівнювання краще використовувати штукатурку, яку треба армувати малярської сіткою. Можна використовувати штукатурку на цементній (силікатної, силіконової) основі. Після закінчення треба дати просохнути, нанести ґрунтовку (в 2 шари), а потім виконати фінішну шпаклівку. Рекомендується, після висихання, стеля обробити спеціальними терки з наждачним папером.

Вирівнювати стелю можна листами гіпсокартону. Для цього спочатку монтується решетування на відстані 50 – 150 мм (в залежності від висоти приміщення) від поверхні стелі. Крайні елементи обрешітки відступають від стін на 50 – 70 мм, а сама решетування виконується у вигляді клітки розміром 600 на 600 мм. Потім укладається електропровідних мережу для майбутніх світильників. Далі на обрешітку, за допомогою саморізів кріпляться листи гіпсокартону. На аркушах перед установкою знімають фаски для більш якісної закладення швів. Після закінчення всі поверхні шпаклюють, а після висихання обов’язково шліфують. При використанні для вирівнювання стелі гіпсокартону можна виконати багаторівнева стеля різної конфігурації.

Чистова обробка стель

Найбільш простий і дешевий чистове покриття стелі – побілка, але це покриття не довговічне (1 – 2 роки). Можна зробити фарбування (наприклад, водоемульсійною фарбою), причому будь-якими відтінками, які будуть перегукуватися із стінами. На підготовлену поверхню можна наклеїти поліуретанові або пінополістирольні плитки, шпалери. Останнім часом частіше стали використовувати так звані рідкі шпалери.
Використовуючи обрешітку (без листів гіпсокартону) можна змонтувати пластикові панелі. На сьогоднішній день у продажу є багатий вибір пластикових панелей.
І, нарешті, запросивши бригаду, можна зробити натяжна стеля, тим більше що на сьогоднішній день з’явилося у продажу велику кількість різнокольорових і виконаних з різними малюнками зразків.

Ремонт квартири