Про косметичний ремонт в квартирі: поетапна інструкція

Косметический ремонт

Косметичний ремонт

Косметичний ремонт передбачає зміну дизайну приміщення або усунення невеликих дефектів обробки. За допомогою косметичного ремонту можна швидко оновити інтер’єр без клопоту і істотних витрат. Плануючи косметичний ремонт, зазвичай передбачають зміну чистової обробки приміщення.

Перед початком ремонту

Починаючи косметичну обробку квартири, необхідно скласти план робіт. Важливо визначитися з очікуваним результатом, склавши ескізи обробки кожного приміщення. Далі необхідно заміряти площі поверхонь під обробку і кількість розеток, вимикачів, світильників. А також інших деталей, які потребують заміни. Після проводиться приблизний підрахунок витрат на ремонт, закупівля матеріалів та підготовка приміщень до ремонту.

Підготовчий етап

Першим етапом ремонтних робіт є звільнення приміщень. Предмети, які не вдалося винести, необхідно вкрити поліетиленовою плівкою. Якщо ремонт підлоги не буде проводитися, то його також потрібно накрити картоном і плівкою. Це дозволить зберегти поверхні чистими і не зіпсувати їх. Далі демонтуються і вивозяться матеріали попередньої обробки. Після цього відбувається установка нових вікон і дверей. Звісно, якщо це входить в план косметичного ремонту.

Штукатурні роботи

Після очищення стін і стелі від попередньої обробки слід етап їх штукатурення. При косметичному ремонті можна оштукатуривать стіни повністю, а можна обмежитися обробкою тріщин і інших нерівностей. Після виконання штукатурних робіт поверхні необхідно зашпатлевать і дочекатися повного висихання матеріалу.

Оздоблення стелі

Після шпатлювання поверхню стелі шліфується будівельної теркою з абразивної насадкою і грунтується. Щоб підвищити якість обробки при фарбуванні стелі, рекомендується попередньо наклеїти стеклохолст «павутину». Далі стелю обклеюють шпалерами або фарбують. Фарбують стелю за допомогою валика. Перший шар фарби наноситься від вікна до дверей, другий – перпендикулярно першому. Трудомісткий процес обробки стелі значно можуть спростити натяжні стелі.

Обробка стін

Якщо стіни планується фарбувати, то їх поверхня повинна бути ідеально гладкою. Спеціальна підсвічування допоможе виявити всі дефекти в процесі шпатлювання і шліфування. Замаскувати невеликі нерівності і зробити поверхню матовою також допоможе «павутинка».
Для поклейки шпалер шліфувати стіни до ідеально гладкого стану не потрібно, достатньо домогтися рівної поверхні. Готові поверхні необхідно ще раз заґрунтувати. Важливо пам’ятати, що після фінішної грунтовки стін і стелі, монтується натяжна стеля. Якщо це передбачено проектом. На даному етапі по периметру приміщення приклеюється стельовий плінтус. Далі стіни фарбують або обклеюють шпалерами.

Обробка підлоги

При косметичному ремонті можливо обмежитися оновленням старого підлогового покриття. В такому випадку паркет або паркетна дошка можуть бути отциклевать і покриті лаком.
Якщо підлогове покриття планується замінити, то для вирівнювання поверхні підлоги можна використовувати наливні самовирівнюючі розчини. Так як косметичний ремонт приміщення не передбачає нової стяжки. Після висихання самовирівнюється статі приступають до облаштування нового покриття і до його подальшого оздоблення плінтусом.

Результат робіт

Результатом косметичного ремонту є швидке перетворення квартири або окремо взятого приміщення при мінімальних вкладеннях. Ще однією перевагою даного виду ремонту є можливість його самостійного виконання.

Євроремонт квартир Київ