Правильна перепланування квартири в 7 кроків

Перепланировка квартиры

У статті розповідається, як правильно скласти проект перепланування квартири з урахуванням будівельних норм і потреб усіх членів сім’ї.

Перепланування квартири

Стандартне планування квартир в однотипних будинках часто не задовольняє всім вимогам мешканців. Тому дуже скоро в голову закрадається думка про те, що варто зробити перепланування, яка буде відповідати всім вимогам комфорту, і враховувати звички всіх мешканців. Але головне, щоб оновлена ​​квартира була, перш за все, символом сімейного вогнища, а не просто модним і сучасним житлом.

Не варто боятися яскравих бажань і нестандартних рішень. Будь-яке благоустрій приміщення не може обійтися без змін в конфігурації кімнат і підсобних приміщень. Що, природно, спричинить за собою бажання поліпшити звукову ізоляцію кімнат, зробити опалення з можливістю самостійного регулювання. На особливу увагу заслуговують балкони і лоджії – їх теж варто упорядкувати і утеплити.

План перепланування

Для успішної реалізації ідей необхідно створити чіткий план перепланування. Обов’язково варто враховувати пропорції, щоб не порушити гармонію приміщення. Великі простору з низькими стелями виглядають тісно і незатишно.

Ще слід врахувати, що краще особливо не видозмінювати санвузол і кухню, їх площа не можна збільшувати за рахунок житлових приміщень. Не можна чіпати систему вентиляції. Доступ до газових трубах повинен бути вільним.

Перш за все, необхідно чітко візуально уявити все бажання. Для цього можна скористатися фотографіями з інтернету і журналів. Потрібно чітко уявляти, яким буде кінцевий результат. Від руки слід зробити начерки попереднього плану.

Основним бажанням при переплануванні є збільшення площі, хоча б візуальне. Для цього можна об’єднати приміщення. Також можна прибрати двері з прорізів, додати арочні конструкції. Можна зробити отвори в стінах, тим самим об’єднавши кімнати. Для поділу приміщень можна використовувати скляні панелі. Виділити зони кухні і вітальні можна за допомогою барной стійки.

План квартири

Перш ніж розпочати роботи з перепланування, необхідно накреслити план квартири. У плані слід чітко визначити межі особистих і загальних територій. Навіть якщо площі катастрофічно не вистачає, зробити зонування просто необхідно. Існує помилкова думка, що великі площі полегшують організацію житлових просторів. Варто зробити кілька варіантів поділу на зони, з яких потім вибрати оптимальний. Кімнати, які будуть служити для прийому гостей, повинні бути просторими і випромінювати гостинність.

Необхідно визначити, де буде основна зона. Це може бути будь-яке приміщення в квартирі. Саме там сім’я буде проводити більшу частину часу.
Далі слід подумати, які зміни відбудуться в просторі між основною і вхідний зонами. Потім потрібно скласти повну картину, додавши всі підсобні приміщення – передпокій, коридори.

Варто потурбуватися про те, щоб всі домочадці могли спокійно пересуватися в переобладнаною квартирі. А чи не натикатися постійно на нові перегородки або плутатися під новопосталих приміщеннях. Якщо членам сім’ї доведеться міняти свої звички – ідея з переплануванням потерпить фіаско. Також необхідно пам’ятати, що у кожного мешканця має бути свій особистий простір. Місце, де кожен зможе усамітнитися, відмовитися від насущних проблем.

Зони роботи і відпочинку

У кожній кімнаті слід позначити зони роботи і відпочинку. Перепланування також може допомогти нарешті позбутися давніх непотрібних речей. А якісь знайдуть своє нове місце в коридорі або передпокої. Що може значно збільшити площу основного простору.

Розстановка меблів

Варто дуже уважно підійти до питання розстановки меблів. У кожного члена сім’ї повинно бути, достатньо місць для зберігання речей. Найкраще включити в план перепланування місткий гардероб.

Найголовніше – зуміти критично оцінити кінцевий план перепланування. Внести зміни, на думку всіх членів сім’ї. Коли все прийдуть до єдиної думки, можна почати від теорії переходити до практики. Якщо ж не вдається досягти консенсусу, тоді на допомогу можуть прийти дизайнери-професіонали.

Капітальний ремонт

Також слід пам’ятати, що будь-яке перепланування передбачає капітальний ремонт квартири. А це може призвести до повної реконструкції деяких стін. Але деякі стіни можна прибирати, і про це варто пам’ятати. Якщо дизайнерському польоту заважає несуча стіна, то з цим доведеться змиритися і просто скорегувати план.

З чого почати

Починати оновлювати квартиру потрібно з найбрудніших і трудомістких робіт. Головне, пам’ятати, що всі виступи для чогось потрібні, тому не слід зносити їх бездумно.

Головне, що може надати квартирі стиль і неповторність, це наявність оригінальної ідеї. І тоді на шляху до ідеальної квартирі не буде ніяких перешкод.

Євроремонт квартир Київ – будівельна компанія “Светилов