Паркет навіть самому простому інтер’єру надає ефект унікальності і благородства. Неймовірно красивий і довговічний матеріал при дбайливому ставленні здатний прослужити своїм господарям та їхнім дітям до 100 років, залишаючись в первозданному стані. Найприємніше-то, що він не тільки красивий, але і корисний для людини. Виділяють штучний, палацовий, художній і щитової паркет, а також паркетну дошку.
Вибираємо якісний паркет
З усіх різновидів паркету найбільш затребуваним є штучна продукція, що складається з окремих невеликих планок, за допомогою яких при укладанні формується орнамент. Кожен елемент виготовляється з високоякісної сухої деревини цінних порід. Мабуть, самим міцним і зносостійким є дубове покриття.
Стандартною товщиною кожної деталі вважається 15-20 мм. Чим масивніше матеріал, тим, відповідно, він міцніше і тим краще він переносить шліфування. При цьому існує так звана робоча товщина, яка менша за фактичну приблизно в два рази. Наприклад, у покриття з виробничим показником 15 мм робоча товщина складає всього лише 8 мм. Цей параметр можна розшифрувати як відстань від замку до декоративного шару. Довжина дерев’яної дощечки може коливатися в проміжку між 100 і 500 мм. У свою чергу ширина деталей в середньому становить 30-90 мм.
При покупці штучного товару слід уважно розглянути зовнішню сторону планок. Вони повинні бути ідеально рівними без будь-яких тріщин, подряпин, а також відокремилися волокон або сучків.
Переваги та недоліки паркету
Серед численних переваг деревного настилу можна виділити:
- приємний зовнішній вигляд;
- міцність;
- довговічність;
- екологічність;
- можливість поглинати звук;
- відсутність реакції на статичну електрику;
- допустимість багаторазової обробки і шліфування;
- унікальність.
До недоліків можна віднести:
- дорожнечу;
- вразливість;
- складність в монтажі і подальшому догляді;
- сезонну деформацію.
Основні етапи укладання штучного паркету
Якщо ви не володієте достатніми навичками в роботі з дерев’яним покриттям підлоги, довірте процес обробки професіоналу. У цій справі потрібен досвід і високий рівень кваліфікації.
Перед тим як починати обробку підлоги, необхідно вирівняти його і провести обробку стін штукатуркою. Взагалі все попередні роботи, що виконуються в умовах високої вологості, необхідно завершити ще до того, як буде занесений в кімнату комплект дерев’яних дощечок.
Укладати настил бажано на цементну стяжку. Важливо, щоб вона була ідеально рівною, без тріщин і шорсткостей. Тепер коротко розглянемо процес укладання дощок. До основних етапів відноситься:
- грунтування бетону;
- формування паро- та гідроізоляції;
створення проміжного настилу з вологостійкої фанери, яку спочатку приклеюють до стяжки спеціальним клеєм, фіксують шурупами, а після цього остаточно вирівнюють; - укладання дерев’яних планок (вони прибиваються до листів фанери цвяхами);
- шліфування підлогового покриття з метою усунення наслідків деформації;
- заповнення швів між шпаклівкою і подальша обробка шліфувальним апаратом;
- фінальна обробка лаком.
Паркет і паркетна дошка: шукаємо п’ять відмінностей
Першою відмінністю паркетної дошки від традиційного дерев’яного покриття є менший коефіцієнт деформації. В одних і тих же умовах дошка піддається меншим метаморфоз, ніж її класичний аналог. Тріщини, що утворюються в швах, менш помітні. Вони не впливають на зовнішній вигляд і експлуатаційні якості настилу.
Звичайний набір дощечок не можна укладати поверх системи теплої підлоги, тоді як сучасний матеріал прекрасно уживається з технологією штучного підігріву.
Панелі легкі в укладанні: їх не треба шліфувати і покривати лаком. З монтажем впорається навіть новачок.
При плануванні робіт з використанням інноваційної продукції немає необхідності витрачатися на додаткові матеріали, такі як клей або цвяхи. Покриття можна укласти за допомогою спеціальних засувок.
Нарешті, вартість обробки приміщення широкими планками в кілька разів нижче, ніж ціна за оформлення кімнати традиційним матеріалом.