Оздоблювальні роботи

Отделочные работы

Оздоблювальні роботи при будівництві нового будинку, це заключний етап всього проекту, від якого буде залежати комфорт і затишок вашого житла, отже, ваше позитивний настрій.

Оздоблювальні роботи, їх важливість

Перш за все оздоблювальні роботи є заключним етапом при будівництві свого будинку або при ремонті. Дизайн самого інтер’єру, це дуже важливе питання при проведенні внутрішніх робіт в приміщенні. Від обраного дизайну і облаштування вашого житла буде залежати вся атмосфера будинку, його комфорт і затишок. Тому, варто продумати внутрішнє облаштування житла, його обробку ще в процесі будівництва.

Частина будівельних робіт по внутрішній обробці будинку можуть проводитися паралельно. Але в будь-якому випадку існують певні правила і послідовність проведення даних видів робіт. Причому важливо цей порядок дотримуватися.

Всі роботи з внутрішнього оздоблення приміщень можна проводити самостійно. На деяких етапах робіт можна скористатися послугами фахівців. Ідеальним варіантом буде ваше рішення найняти бригаду професіоналів, яка зробить всі види робіт. Це будівництво будинків під ключ, а також ремонт квартири.

Оздоблювальні роботи, послідовність і порядок їх проведення

1 етап – монтаж дверей і вікон

Починати внутрішню обробку слід з ізоляції будинку від впливу факторів навколишнього середовища. Тобто, першим етапом буде служити установка дверей і вікон, можливо тимчасових. Після того, як проведена герметизація приміщень, можна не боятися погодних умов і приступати до внутрішнього оздоблення будинку.

2-ий етап – влаштування внутрішніх стін і перегородок

У залежності від того, скільки поверхів має ваш будинок, використовують різний матеріал для влаштування стін і всіляких перегородок. Як правило, цегляні стіни, або стіни з газобетону встановлюються на першому поверсі. На другому поверсі (а також наступних, в разі їх наявності) встановлюють перекриття з гіпсокартону. При цьому використовують подвійні гіпсокартонні листи. Важливо чітко контролювати параметри і розміри внутрішніх дверних прорізів. Шпалери, декоративна штукатурка повинна закриватися лиштвою.

Одночасним видом робіт при установці внутрішніх перекриттів може служити утеплення міжповерхових перекриттів.

3-ий етап – чорнова стяжка підлоги

На цьому етапі внутрішнього облаштування будинку виробляють установку необхідних інженерних комунікацій:

 • простягають електричний кабель
 • прокладають труби, для подальшої подачі води. При цьому джерелом води можуть служити як центральна система подачі води, так і колодязі і свердловини.
 • прокладаються каналізаційні труби
 • при відсутності в будинку газопроводу, забезпечується подача дизпалива (якщо буде використовуватися дана система подачі газу)

Після проведення всіх передбачених комунікацій роблять засипку статі сумішшю з піску і керамзиту. Поверх цього шару засипки заливають бетонну стяжку (чорнову).

4-ий етап – прокладка і установка інженерних комунікацій

У стінах будинку штробят спеціальні доріжки для прокладання електричного дроту. Роблять спеціальні отвори під вимикачі і розетки. Місця, де будуть встановлені розетки, слід ретельно продумати відповідно до майбутнього облаштуванням будинку меблями. Це важливо, щоб їх використання було зручно і не закривалося предметами меблів.

Поверх бетонної стяжки підлоги, в залежності від того, який підлогу передбачений (тепла підлога або звичайний утеплений) укладається спеціальний матеріал.

Проводять розводку труб водопостачання (гарячого і холодного). Проводять труби каналізації, роблячи висновок до септика. На цьому етапі план санвузла, ванної кімнати і кухонного приміщення повинен бути вже складено.

5-ий етап – пристрій каміна

В даний час камін є невід’ємною частиною більшості приватних будинків. Він створює неповторну атмосферу затишку і домашнього тепла. Для установки каміна виробляють пристрій гільз в димоходах. Гільзи повинні бути з нержавіючої сталі. Їх діаметр буде залежати від передбачуваної потужності каміна.

6-ий етап – підготовка стін під фінішну обробку

У залежності від того, чим ви будете обробляти стіни (шпалери, декоративна штукатурка, фарбування) важливо дотримувати правильну технологію обробки стін. Це проведення робіт з ґрунтування стін, їх шпатлювання, установка оцинкованої сітки, штукатурка по маятникам.

Паралельно з роботами по обробці стін проводять ті ж роботи для віконних прорізів. Потім їх облагороджуютьі встановлюють підвіконня (пластикові, дерев’яні, кам’яні).

7-ий етап – благоустрій стель

При наявності залізобетонних перекриттів виробляють штукатурку стелі по маяках. Якщо таких перекриттів немає, то обшивають стелю листами гіпсокартону. На другому поверсі або мансарді можливо обшити вагонкою. Також можна встановити в кімнатах натяжні стелі.

8-ий етап – установка сходів

Якщо в будинку передбачено кілька поверхів, то установка сходи є наступним етапом обробки приміщення. Які сходи вибрати залежить від уподобань і фінансових можливостей господарів будинку. Установка сходів проводиться після заливки чистових підлог.

& Nbsp;

9-ий етап – заключна обробка всіх приміщень

На даному етапі проводять чистову обробку всіх приміщень:

 • стіни обклеюються шпалерами, фарбуються, обшиваються спеціальними панелями або деревом, викладаються плиткою. Це все залежить від вибору власника будинку.
 • підлогу затьмарюється лінолеумом, або вкладається ламінатом, плиткою, паркетом.
 • монтуються міжкімнатні двері
 • встановлюються плінтуса і пороги на підлогу
 • проводиться підключення вимикачів, розеток, різноманітних освітлювальних приладів
 • монтуються всі сантехнічні елементи (раковини, ванна або душова кабінка, унітаз)
 • встановлюються прилади опалення (радіатори).

Після проведення всіх цих чистових робіт будинок набуває практично закінчений вигляд. Залишається тільки завести меблі і прикрасити елементами декору.

10-ий етап – запуск систем водопостачання та опалення

Завершальним етапом по обробці будинку вважається запуск всіх інженерних систем. Встановлюється арматура і технічні прилади, котел, плити, вентилятори та інші елементи. Перевіряється їх повна справність і готовність до експлуатації.

Якщо все в порядку, будинок готовий до заселення.

Оздоблювальні роботи вдома дуже важливий і відповідальний процес, так саме від їх правильного виконання і проведення буде залежати наскільки комфортно, затишно і безпечно вам буде жити в будинку.

Євроремонт квартир КиївРемонт квартир – Оздоблювальні роботи