Косметичний ремонт в ванній кімнаті

Косметический ремонт в ванной

Косметичний ремонт в ванній

Хороший косметичний ремонт в приміщенні настільки обмежених розмірів, в тому числі косметичний ремонт в ванній, – справжній виклик навіть для досвідченого в будівельно-ремонтних справах майстра. Продумати потрібно все – від кольору плиток до монтажу комунікацій. Але навіть якщо ви задумали зробити такий ремонт своїми силами – завдання досить посильна, і в цій статті дається кілька корисних рекомендацій.

До чого готуватися?

Перше, що потрібно розуміти – це те, що зважаючи на велику кількість труб і високу ймовірність виникнення аварійних ситуацій з проводкою, ванна є особливим розташуванням. При ремонті потрібно бути особливо обережним, щоб банально не затопити сусідів. Рекомендується підійти до питання грунтовно і не займатися частковими поліпшеннями. Не можна виправити щось одне, але залишити в поганому стані інше, адже від цього залежить безпека не тільки вас, але і для ваших оточуючих.

Етапи ремонту

Щоб нічого не упустити, ремонт пропонується проводити в кілька етапів:

 • демонтаж обробки і покриттів в необхідних місцях;
 • заміна комунікацій – каналізація, водопровід, опалення та електромережі;
 • установка гідроізоляції;
 • облицювання стін панелями ПВХ або МДФ;
 • заміна підлоги (при необхідності);
 • установка сантехніки;
 • монтаж плінтусів і стелі.

Заміна комунікацій

Отже, все попередні роботи виконані, покриття знято, обладнання підготовлено. Необхідно визначитися, потрібна повна заміна труб або все-таки часткова. Це залежить від ступеня їх зношеності.

При виконанні ремонту кращою буде прихована прокладка труб, завдяки якій в приміщенні залишиться більше місця. Також рекомендуємо не використовувати сталеві труби, так як для їх установки і демонтажу потрібно зварювання, а сучасні матеріали не вимагають таких трудомістких і небезпечних процесів. Також необхідно враховувати, що через підвищеної вологості всі прилади і техніка повинні бути заземлені.

Монтаж труб і проводки включає в себе наступні кроки:

 • демонтаж старих труб і стояків або їх ремонт;
 • установка фільтруючих систем і аварійних кранів;
 • укладання електричного кабелю або в кабель-канали та фальшперегородкі, що в майбутньому дозволить замінити його швидко і просто, або в штроби

Гідроізоляція і обшивка стін

Не можна забувати про гідроізоляцію. Її установка запобігатиме потраплянню води до сусідів знизу. Використовуйте обмазувальні або рулонні матеріали. Перші наносяться у вигляді суцільного шару, що створює подобу чаші. При укладанні другого можуть виникнути помилки, які приведуть до просочування рідини через стики.

Після цього кроку можна приступити до наступних:

 • облицювання стін;
 • підключення газового нагрівача;
 • установка нової ванни або реставрація старої.

Що стосується облицювання, ви можете використовувати різні рішення. Буде простіше, якщо не займатися демонстрацією фантазії і виконати традиційну обшивку звичайними пластиковими панелями. Вони відрізняються простотою установки і надійністю, а також огнеупорностью і вологостійкість. Для покриття підлоги можна використовувати лінолеум, керамічну плитку або готові наливні композиції. На цьому кроці не варто забувати про загальний дизайн приміщення.

Завершальний етап

Після того, як все готово, залишається встановити чистову сантехніку, а також змонтувати плінтус і стеля. Для ванній добре підійде натяжна стеля з яким-небудь незвичайним світловим рішенням.

Таким чином, ремонт у ванній відрізняється від ремонту в будь-якому іншому приміщенні. При вдумливому відношенні і уважному прочитанні всіх інструкцій його можливо виконати самостійно, однак при відсутності знань в області електрики і сантехніки краще звернутися до фахівців. Помилка в ремонті ванної кімнати може обернутися фатальними наслідками не тільки для самої ванної, але і для всієї квартири.

Євроремонт квартир Київ – Косметичний ремонт в ванній кімнаті