Кошторис на ремонт

Смета на ремонт

Кошторис на ремонт квартири

Приступаючи до виконання ремонтних робіт, важливо врахувати будь-які дрібниці. А для цього вам знадобиться кошторис на ремонт квартири. Він допоможе не тільки розрахувати собівартість ремонту, але і скоригувати витрати в разі необхідності. Використовуючи, наприклад, менш дорогий оздоблювальний матеріал.

Перед складанням кошторису в першу чергу треба ретельно заміряти розміри кожної кімнати. Зробити це досить просто, проте і поспішати не варто, адже від цього залежать всі наступні розрахунки. Коли необхідні заміри проведені, приступаємо до оцінки поверхонь.

Для проведення ремонту бажано, щоб поверхня була чистою і рівною. Як правило, значну частину ремонтних робіт займає саме підготовка поверхонь. Перед тим, як скласти кошторис на ремонт треба пам’ятати, що краще робити оцінку зверху вниз в тій же послідовності, в якій будуть проводитися роботи.

Підготовка поверхонь при ремонті

Стеля. Поверхня стелі в першу чергу повинна бути очищена від старого покриття старі шпалери або фарба. Це порівняно невеликі витрати, але враховувати їх треба обов’язково. Вам невимовно пощастило, якщо ваш стеля рівна. І не вимагає додаткових робіт, пов’язаних з його вирівнюванням. Однак більша частина квартир, особливо старих будівель, не може цим похвалитися. І це відразу стане помітно, як тільки ви демонтіруете старе покриття.

В цьому випадку в кошторис витрат на ремонт доведеться додати вартість штукатурних робіт. Це може бути як традиційно «мокра» штукатурка, так і пристрій «фальш-стель» з гіпсокартону або інших матеріалів. У разі влаштування підвісних натяжних стель штукатурні роботи враховувати не треба.

Стіни

Розрахувавши витрати на попередню підготовку стелі, переходимо до оцінки стану стін. В першу чергу знову ж треба видалити стару обробку. А це означає, що кошторис на поточний ремонт збільшиться на вартість демонтажних робіт. Як і у випадку з стелею, треба ретельно перевірити поверхню стіни, з’ясувавши, рівна вона чи ні. Для цього використовуйте схил, який покаже, якою буде ваш подальший крок.

Перед облицюванням стіни треба вирівнювати. Особливо якщо це стосується подальшої укладання плитки, яка вимагає ідеального стану поверхні, так як від цього залежить міцність поверхні. Якщо стіна нерівна, то треба внести до кошторису штукатурні роботи. Дуже часто, якщо дозволяють розміри кімнати, звертаються до гіпсокартону. Він прекрасно вирівняє поверхню стіни і буде хорошим тепло- і звукоизолятором. Тільки пам’ятайте, що в кімнатах, де традиційно спостерігається підвищена вологість, треба використовувати вологостійкі матеріали. Зокрема ґрунтовку, яку при складанні кошторису на ремонт квартири теж треба враховувати.

Підлоги

Оцінюючи стан підлоги і розраховуючи вартість майбутніх робіт, варто пам’ятати, що саме на підлогу, особливо в прохідних місцях, доводиться основне навантаження. Вона піддається як механічному, так іншим видам впливу. Це означає, що треба перевірити стан стяжки, попередньо видаливши старе підлогове покриття. Можна наклеювати плитку, наприклад, і на стару поверхню, в тому числі і на стару плитку, але це вплине на якість покриття і, бажаючи заощадити, ви можете втратити.

Демонтаж старої поверхні, швидше за все, доведеться врахувати. Коли поверхня очищена від старого покриття, треба озброїтися рівнем і перевірити підлогу на наявність або відсутність перепадів, іншими словами перевірити, рівний ваш підлогу чи ні. Навіть якщо підлоги рівні, треба уважно вивчити стан стяжки. Якщо вона викликає сумнів, то в кошторис на ремонт квартири треба включити роботи по демонтажу старої стяжки і влаштуванню нової.

У частих випадках прийде на допомогу швидка самовиравнівающаяся стяжка. Її, до речі, можна легко зробити самостійно. І ще, що стосується підготовки статі, то зверніть увагу на необхідність тимчасового демонтажу сантехнічних пристроїв в санвузлах. Перед укладанням плитки це іноді зробити бажано, хоча можна обійтися і без нього.

Двері і вікна

Якщо ви вирішили докорінно змінити «обличчя» вашої квартири, то подумайте про заміну вікон і дверей, особливо якщо це не робилося з моменту здачі квартири в експлуатацію.

Оздоблювальні роботи при ремонті квартири

Якщо поверхні готові, можна переходити до остаточного розрахунку кошторису на ремонт квартири, яка буде включати в себе «фінішну» обробку. Після неї, як правило, вже починають думати про переїзд. Оцінюючи вартість оздоблювальних робіт, треба пам’ятати, що чим дорожче матеріал, тим дорожче будуть коштувати і послуги фахівців. Вартість робіт прирівнюється до вартості матеріалів.

Як вже було сказано, всі роботи варто проводити у напрямку зверху вниз. Це аксіома, хоча деякі роботи можуть проводитися і навпаки. Зокрема, плитку укладають найчастіше від низу до верху. Якщо поверхні підготовлені ідеально, то опоряджувальні роботи не доставлять багато клопоту. Тут все залежить від матеріалу і технології для виробництва оздоблювальних робіт.

Коли ваші стелі, стіни і підлога мають ідеальний зовнішній вигляд, можна приступати до дрібниць, від яких залежить багато чого. На цьому етапі вам належить встановити електричні прилади та пристрої. Кошторис на поточний ремонт буде збільшений на вартість установки розеток, вимикачів, освітлювальних приладів, лічильників та інших електричних приладів.

До речі, в частих випадках, особливо при проведенні капітального ремонту, чималі кошти треба виділити на пристрій нової проводки. Так як вона є запорукою вашої безпеки. Завершальним етапом буде встановлення нових дверей і вікон. Хоча іноді це робиться перед початком робіт, особливо якщо ремонтні роботи проводяться в холодний період.

В кінці хотілося б зробити важливе доповнення, яке стосується вибору фахівців для проведення ремонтних робіт. В розрізі даної теми це дуже важливо, тому що може значно вплинути на кошторис витрат на ремонт.

Бажано в зв’язку з цим скористатися послугами комплексних бригад, які виконують всі роботи «під ключ». В цьому випадку вам гарантовано кращу якість робіт. Так як на кожному етапі роботи будуть проводитися «для себе», а значить, більш якісно. До того ж, вас чекає в цьому випадку приємний сюрприз у вигляді знижок, іноді істотних, на обсяг робіт. Чим більше робіт, тим більша знижка.