Конструкції з гіпсокартону

Конструкции из гипсокартона

Конструкції з гіпсокартону: сучасні рішення для якісного ремонту!

Вирішили встановити перегородку між кімнатами або побудувати арку перед входом в квартиру? Уже сидите і вважаєте, скільки цегли, бетону і дерева вам знадобиться? Залиште це марна справа! Адже можна зробити все набагато швидше, використовуючи гіпсокартон.

Сьогодні гіпсокартонні конструкції знаходять широке застосування під час ремонту. Вони дають майстру можливість реалізувати найсміливіші і безбашенні дизайнерські задумки з оформлення інтер’єру. З їх допомогою можна легко створювати перегородки, арки, колони своїми руками. До того ж, час роботи з гіпсокартоном не вимагає значної витрати сил.

Поверхні, створювані з гіпсокартону, мають гладкістю, що дозволяє майстру можливість приступати до обклеювання шпалерами і фарбами без зайвих зволікань.

Гіпсокартонні конструкції набули широкого застосування в ході обробки житлових і складських приміщень. Для прихожих і кімнат зазвичай використовується простий ГКЛ. Однак для кухні та ванної краще використовувати вологостійкий гіпсокартон. Вміле поводження з цим матеріалом дає гарантію високої якості обробки.

В ході роботи з цим матеріалом варто постійно пам’ятати, що гіпсокартон відрізняється надзвичайною крихкістю. Навіть щоб закріпити невеликий лист гіпсокартону, вам буде потрібно два, а то і три людини, чого вже там говорити про великих аркушах. Також для різання ГКЛ важливо, щоб ніж був дуже гострим, це допоможе уникнути деформації країв листа і крошения. Не забувайте брати в розрахунок товщину листа, яка може коливатися від 10 до 18 мм.
Якщо ви зібралися будувати стінку з гіпсокартону своїми руками, слід вибирати листи товщиною 12 мм. Для стель “золотою серединою” стануть тонкі повітряні листи товщиною 10-11 мм. Виникає питання – навіщо ж тоді потрібен товстий гіпсокартон, якщо ні стеля, ні стіни з нього робити не рекомендується? Товстий гіпсокартон ідеально вписується туди, де можлива велике навантаження на стіну. В інших же випадках в його застосуванні просто немає ніякого сенсу.

Методи монтування

На сьогоднішній день існує два методи монтування конструкцій з гіпсокартону: на клей і на каркас.

Перший метод має дуже вузькою сферою застосування. Зазвичай до нього вдаються при облицюванні стін плитами в один шар з максимальною висотою до трьох метрів. Спосіб установки на каркас має більш широке поширення в сфері ремонту. Його зміст полягає в використанні каркаса з алюмінію для кріплення. Вони дозволяють без особливих проблем створювати ніші і монтувати багаторівневі стелі. Робиться це так: слід лише заздалегідь заготовити основу конструкції з профілів. Коли конструкція буде готова, можна починати кріплення ГКЛ. Ніхто не сперечається, що можуть виникнути певні складнощі, не слід забувати, що робота з гіпсокартоном вимагає надзвичайної акуратності і концентрації, а також ретельності вимірювань всіх елементів.

Не варто забувати брати до уваги всі нерівності стелі і стін, інакше гіпсокартон може просто тріснути або зламатися на дві частини. Монтаж конструкцій із ГКЛ по каркасу проводиться з використанням різних видів профілю і кріпильних елементів. Створення каркаса для перегородки здійснюється на базі направляючих профілів, які закріплюють на стелі або на підлозі, а також стоєчних, що знаходяться у вертикальному положенні. Кріплення гіпсокартону до каркасу проводиться за допомогою саморізів. Колосальне значення тут має крок їх розташування, на який впливають маса, площа і форма конструкції. Краще використовувати оцинковані шурупи з нержавіючої сталі, щоб уникнути появи патьоків і іржавих плям в подальшому. Робота з гіпсокартоном не складає труднощів при правильному підборі інструментів і способу кріплення, а також точності здійснення вимірювань.

Тепер, знаючи як працювати з гіпсокартоном, ви спокійно можете поставити перегородку між кімнатами. Або звести перед входом до свого кабінету витончену арку, прикрасивши її різними фігурами і візерунками. І кожен раз, коли ви будете проходити під нею, будете почувати себе Наполеоном.

Євроремонт квартир – Конструкції з гіпсокартону