Деякі тонкощі плиткових робіт

Плиточные работы

Плиткові роботи

Завдяки своїй міцності і довговічності, керамічна плитка залишається одним з найбільш визнаних способів обробки інтер’єру. Інноваційний вибір декоративної плитки може догодити кожному смаку. Цей будматеріал відмінно виглядає у ванній кімнаті, на кухні і в підсобних приміщеннях. Щоб домашньому майстру отримати чудовий результат, слід докласти максимум старання і терпіння. Але які тонкоці мають плиткові роботи?

Настінна плитка

У керамічної плитки різні розміри, товщина, форма, колір і фактура. Як правило, краю плитки не покриваються глазур’ю, а обрізаються під кутом 90. У верхній ряд слід класти плитку з заокругленим (глазурованою) краєм. Буває плитка з 2-ма закругленими краями, зазвичай її застосовують на зовнішніх кутах.

Бордюри

Також можна завершити верхній ряд плитки вузьким бордюром. Бордюри відрізняються за кольором, орнаментом і ширині. Ширина і товщина бордюру повинна бути такою ж, як у самій плитки, якій викладена вся стіна.

Кути між стінами і підлогою облицьовують кахельною желобком. Через ввігнутої форми вода не накопичується в кутах, і це полегшує прибирання.

Плитковий клей (розчин) і види затерли для швів

Щоб класти керамічну плитку, використовують плитковий клей. Стіни повинні заздалегідь бути оштукатурені і вирівняні.

Плитковий клей продається у вигляді готових сумішей. Його розводять водою по інструкції, що додається. Перед роботою розчин повинен постояти 10 хвилин.

Поверхні з бетону потрібно попередньо 2 рази покрити ґрунтовкою для кращого зчеплення плитки.

Затірки

Крім білих затерли, можна купити кольорову, або додати сподобався колір для цементних розчинів і зробити колір самостійно.
Клей для плитки наносять зубчастим шпателем. Щоб шви були рівними, між плитками вставляють пластикові хрестики і контролюють рівність горизонтальних і вертикальних швів. Ширина швів між плитками не впливає на якість облицювання. Рекомендується між великими плитками робити шов ширше, а між маленькими – вужче.

Як замінити пошкоджену плитку

Якщо раптом на плитці з’явилася тріщина, або отвір, яке псує весь вид стіни, можна підібрати рівну за розміром і товщині плитку і замінити зіпсовану. В якості заміни використовують декоративні вставки, якщо не можуть підібрати однаковий колір плитки.

Етапи заміни тріснула плитки:

 1. вибити шов по периметру дефектної плитки молотком або стамескою;
 2. розбити по центру плитку і вийняти осколки за допомогою зубила;
 3. видалити шпателем весь старий клей, очистити Щіткою стіну від пилу;
 4. якщо є вибоїни, їх потрібно зашпаклювати;
 5. нанести шар плиткового клею зубчастим шпателем, взяти 2 хрестика, вставити їх в нижні кути і притиснути плитку;
 6. після того, як висохне плитковий клей, можна затирати шви; затірку наносять по діагоналі гумовим шпателем;
 7. через пару діб видалити наліт з плитки, вимити м’якою ганчіркою.

Види керамічної плитки

Існує два види керамічної плитки. Глазурований кахель легкого випалу з тонким шаром глазурі і клінкерна плитка, підвищеної міцності, високотемпературного випалу. Для облицювання стін використовують кахель. Його легше різати і підганяти.

Для початку слід визначити площу стіни і кількість плитки. Потрібно купувати трохи більше, з запасом для дрібного ремонта.Через кілька років в продажу точно такий же не опиниться.

Необхідні інструменти для кладки плитки:

 • зубило для збивання старого засохлого розчину і плитки;
 • плиткорез;
 • гумовий шпатель;
 • плиткові щипці;
 • зубчастий шпатель;
 • пластикові хрестики;
 • ножівка для кривих надрізів;
 • терка з губки.

Прихована проводка

Потрібно продумати, в якому місці будуть світильники. За допомогою фрези в стіні проробляють борозну і укладають в неї дріт. Після облицювання він виявиться під плиткою. Приховану проводку повинен встановлювати професійний електрик.

Ця стаття допоможе тим, хто збирається зробити капітальний ремонт у ванній кімнаті. У статті розказано, як підготувати поверхні, закрити тріщини, відновити штукатурний шар і провести плиткові роботи. Всі операції розділені на етапи.

Євроремонт квартир Київ