Будівельні сухі суміші

Сухие строительные смеси

Будівельні сухі суміші набирають все більшої популярності в нашій країні при використанні їх для вирішення різних завдань, що неминуче виникають в ході здійснення будь-якого ремонту, відноситься він до житлових або до нежитлових приміщень. Це пов’язано як з властивостями самих сумішей, так і з зручністю їх у використанні на будмайданчику – досить розвести водою.

Сухі суміші

Однак, застосовуючи такі суміші, варто пам’ятати, що доцільність їх використання в тій чи іншій ситуації обумовлюється їх призначенням. Нерозумно було б наносити цемент на стіни, призначені під фарбування або наносити ґрунтовку на вирівнювання статі, який ви збираєтеся застелити лінолеумом.

Отже, якщо перед вами стоїть певна задача, важливо підібрати потрібну суміш. Наприклад, щоб домогтися ідеально рівних стін, особливо якщо поверхня їх відрізняється високою шорсткістю (цегляна кладка, припустимо, або пористий бетон), кращим вибором буде суха суміш на гіпсовій в’язкої основі.

Грунтовка

Багато з таких сумішей можна застосовувати при оштукатурюванні власними руками будь-якого роду поверхонь – бетону, ДСП, цегляної кладки. Однак, для того, щоб підготувати поверхню до покриття відповідним розчином, найкращим виходом буде спершу її заґрунтувати. Це дозволити згладити більшу частину нерівностей і забезпечить гарне прилягання гіпсових сумішей до поверхні.

Дуже часто грунтування проводиться і перед фарбуванням того чи іншого об’єкта. Справа в тому, що покрита грунтовкою поверхня забезпечує ідеальне прилягання фарби до поверхні, а також вбирає її надлишки, не даючи при цьому розтікатися.

Шпаклівка з полімерними добавками, що володіють властивостями наповнювача і вапна, при застосуванні і в якості штукатурки перед фарбуванням стін або поклейка на них шпалер, забезпечать високий рівень теплоізоляції в приміщенні.

Утеплити за допомогою таких сумішей можна і підлога з електропідігрівом, дерев’яний або бетонний. Однак варто пам’ятати, що в такому випадку ні в якому разі не можна штучно намагатися прискорити процес затвердіння нанесеного розчину – це може привести до того, що утворюються тріщини.

У разі, якщо оброблювана поверхня являє собою сукупність керамічних плиток або виконана з натурального каменю, доцільно використовувати суміші-заповнювачі швів. Відмінними властивостями їх є холодостойкость і високий рівень еластичності.

Клеючі суміші

Не можна особливо не згадати і клеючі суміші, їх рівень на загальному ринку також досить високий. Використовуються вони для клеєння шпалер, плиток з натурального та штучного каменю. Застосовуються подібні суміші і для роботи з некласичними поверхнями. До таких можна віднести душі, плавальні басейни, каміни, балкони, стяжка підлоги з підігрівом – в більшості з перерахованих випадків також застосовуються або керамічна плитка, або натуральний камінь.

Варто особливо зазначити, що застосовуватися будівельні суміші можуть в самих екстремальних умовах – аномальної спеки або при дуже низьких температурах. Основними позитивними властивостями використовуваних на холоді шпаклівок і грунтовок можна назвати здатність швидко тверднути без усадки, холодостійкість, зрозуміло, також відсутність тяги до розтріскування. Останній фактор дуже важливий в силу того, що растрескавшаяся поверхню сама по собі стає непридатною для подальшої обробки.

Таким чином, якщо при здійсненні будь-якого роду будівельних робіт виникла необхідність в застосуванні сухих сумішей, важливо пам’ятати, що неправильна суміш дасть далеко не ті результати, яких ви очікуєте, тому, якщо є така можливість, краще всього проконсультуватися з фахівцем.

Євроремонт квартир Київ – будівельна компанія “Светилов