10 стадій капітального ремонту

Стадии капитального ремонта

Кожна сім’я, кожна людина, у якого є будинок, квартира, дача не обходиться без капітального ремонту хоча б 1 раз в житті. Але якщо розібратися, продумати все до дрібниць, намалювати план і чіткі дії, то все не так сумно як здається.

Стадії капітального ремонту

Після того як буде зроблений капітальний ремонт, через деякий час знадобиться хіба що косметичний ремонт, або перестановка для «свіжості» інтер’єру. Отже, з чого ж краще починати?

 1. Робимо замальовки бажаних ситуацій в приміщенні

Продумуємо дрібниці, щоб потім не було клопоту, точніше їх було набагато менше. Заводимо зошит, куди будемо вносити все нові ідеї. По можливості вносимо такі пункти:

 • виміри і креслення
 • демонтаж «зайвої» меблів, сантехніки та перегородок
 • місця локалізації розеток і вимикачів
 • розстановка електроприладів
 • розстановка меблів
 • монтаж сантехніки

Однак, вибираючи електроприлади, пам’ятайте про те, що з-за їх великої кількості або вони не зможуть як годиться працювати, або може статися замикання.

 1. Планування фінансового бюджету

Прописуємо все, на що підуть витрати, звідси будемо знати найдорожчу частину робіт. Варто пам’ятати про те, що неможливо розпланувати абсолютно все, непередбачені витрати ще нікого не обходили стороною.

Звичайно ж це буде залежати від виду житлового приміщення (новобудова, квартира після мешканців, та інше), ну і від якості раніше зробленого ремонту або будівництва будинку.

 1. Вибір працівників

Будівельна фірма або приватники?

І там, і там можуть бути як свої мінуси, так і плюси. Для цього слід детально вивчити будівельні фірми, або скористатися порадами знайомих, яким робили ремонт приватні будівельники. Зважуємо всі за і проти, вирішуємо, що більше подобається або підходить.

 1. Демонтаж

На цьому етапі позбавляємося від всього, що буде заважати ремонту. А точніше демонтуємо сантехніку, підлогу, обробку стін, знімаємо всі декорації, в разі потреби вікна і двері, ламаємо перегородки.

 1. Вирівнювання підлоги

Тут мається на увазі укладання стяжки, якщо потрібно звукоізоляції, а також встановлюють «теплі» підлоги і гідроізоляцію в санвузлі.

 1. Розводимо електропроводи

Після того, як визначили де і скільки буде розеток і вимикачів, штробят стіни і прокладають дроти. Роблять монтажні коробки, а також, у кого плануються «теплі» підлоги, роблять в стіні нішу і встановлюють радіатори.

 1. Заміна дверей і вікон

Тут часто будівельні фірми або приватні працівники роблять перерву, так як фірми, в яких замовляються вікна і двері в основному монтують все самі. Але поки це стосується тільки вхідних дверей. Черга міжкімнатних дверей настане пізніше.

 1. Оздоблення стель і стін

На цьому етапі дуже важливо визначитися з обробкою стін, так як і роботи з ними будуть проводитися згодом різні, то ж стосується і стель. Як для стін, так і для стель рекомендується купувати всі матеріали у одного виробника, так якість виконаних робіт буде дещо краще.

 1. Укладання підлогового покриття і монтаж міжкімнатних дверей

Підлога краще встановлювати на завершальному етапі, щоб не зіпсувати його вид і цілісність, тому підлоги застеляють картонними листами. Що ж стосується міжкімнатних дверей, то їх вішають на петлі тільки після закінчення робіт з покриттям для підлоги, так як вони «диктують» висоту дверей і дверних рам.

 1. Монтаж сантехніки та приладів освітлення

До цього етапу приступають після закінчення робіт з обробкою кухні і санвузла, за винятком самої ванни, яка обтягається плівкою, щоб не зіпсувати. Лампи, світильники та інші подібні прилади частіше монтуються на стадії обробки стель, так як навісні стелі мають на увазі наявність джерел світла.

 1. Прибирання

Завершальний етап ремонту, але не менш трудомісткий. Тому деякі приймають рішення скористатися послугами спеціальних клінінгових компаній.

Сказати, скільки на капітальний ремонт потрібно часу, ніхто точно не зможе, так як це залежить як від обсягу робіт і виникають під час неї нюансів, а також від наповненості гаманця. Адже це одна з головних складових таких витівок.

Євроремонт квартир Київ – будівельна компанія “Светилов